Yenimahalle’de Fidanlar Toprakla Buluştu

Yenimahalle'de Fidanlar Toprakla Buluştu

Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalle Kent Konseyi ve Yenimahalle Dostları Derneği işbirliğinde Turgut Özal Mahallesi’nde “Dünya Orman Haftası ve Ağaç Bayramı” dolayısıyla fidan dikim töreni yapıldı.

22 Mart 2019 - 12:22

Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalle Kent Konseyi ve Yenimahalle Dostları Derneği işbirliğinde Turgut Özal Mahallesi’nde “Dünya Orman Haftası ve Ağaç Bayramı” dolayısıyla fidan dikim töreni yapıldı. Yenimahalleli öğrencilerle birlikte fidanları toprakla buluşturan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Ülkemiz her geçen gün çoraklaşıyor. Hepimiz el ele verip, yaşadığımız şehirleri daha fazla yeşillendirmeliyiz” dedi. 

“Kentimizin geleceği için çocuklarımızla fidan dikiyoruz” adlı etkinliğe Başkan Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras, Kent Konseyi Başkanı Atila Çınar,  İlçe genelinden özel ve devlet okullarının öğretmen ve öğrencileri katıldı.

 

YENİMAHALLE YEŞİLİYLE GÜZEL

Turgut Özal Mahallesi 2148. Sokak’ta, 2 bin 500 metrekare alan üzerine yapılan ağaçlandırma çalışmasında 150 adet Mavi Selvi fidanı çocukların ellerinden hayat buldu. Çocuklarla birlikte fidan diken Başkan Yaşar “Ülkemiz çoraklaşıyor. Yaşadığımız şehirleri yeşillendirmek için daha çok mücadele etmeliyiz. Ağaç oksijen demek. Ülkemizi ne kadar yeşillendirirsek o kadar sağlıklı bir toplum oluştururuz. Göreve geldiğimiz günden beri Yenimahalle’mizin her noktasını ağaçlandırdık, yeşil alanlar yaptık. 60 senede yapılanı 10 yılda bir buçuk katına çıkardık. Çevremize ve çocuklarımızın geleceğine önem veriyoruz. Mutlu ve sağlıklı nesiller için doğaya sahip çıkalım” dedi. 

Ağaç dikiminin ardından alanda çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Yaşar’a civar anaokullarından biri olan Kiga Academy’nin minik öğrencileri de çiçekle jest yaptı. Ağaçlandırma alanına gelen kreş minikleri çiçek takdiminin ardından Yaşar’la fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı