Yenimahalle’de Okuma Yazma Seferberliği Sürüyor

Yenimahalle'de Okuma Yazma Seferberliği Sürüyor

Yenimahalle Belediyesi tarafından 2009 yılında ilki Avcılar Mahallesi’nde açılan ve bugün sayısı 9’a ulaşan okuma yazma kurslarında eğitimler aralıksız devam ediyor.

13 Şubat 2019 - 15:27

Yenimahalle Belediyesi tarafından 2009 yılında ilki Avcılar Mahallesi’nde açılan ve bugün sayısı 9’a ulaşan okuma yazma kurslarında eğitimler aralıksız devam ediyor. Meydan Kurs Merkezi’nde okuma yazma dersliğini ziyaret eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, kursiyerlerle sohbet ederek “Okumanın yaşı yok. Hepinizi cesaretiniz ve çabanız için tebrik ediyorum” dedi. 

Yanlarında okuma yazma bilen biri olmadan sokağa çıkamayan, hastaneye gidemeyen bin 200 vatandaş Yenimahalle Belediyesi’nin Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) bünyesinde düzenlenen okuma-yazma kurslarından mezun olup hayatlarında yeni bir başlangıç yaparken; 300 kursiyer de eğitime devam ediyor.  

 

"BAŞIMIZA NE GELİYORSA CEHALETTEN GELİYOR"

Yenimahalle Belediyesi’nin eğitim-öğretime her zaman destek verdiğini söyleyen Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Eğitim çok önemli. Başımıza ne geliyorsa cehaletten geliyor. Sizler çeşitli nedenlerle okuma yazma öğrenememişsiniz. Biz de sizlere Yenimahalle’de bir kapı açtık. Cesaretiniz ve çabanız için hepinizi tebrik ediyorum. Sizler okumanın yaşının olmadığının en güzel kanıtısınız. Ülkemizin aydınlık yarınları için toplumdaki okuma yazma oranının el birliğiyle yükseltilmesi gerekiyor. Biz ilçemizde gereken çabayı gösteriyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da koronavirüs denetimlerinde ceza yağdı
Ankara'da koronavirüs denetimlerinde ceza yağdı
Ankara'nın 5 ilçesinde su kesintisi
Ankara'nın 5 ilçesinde su kesintisi