Yenimahalle’de Sağanağa Rağmen Hıdırellez Coşkusu

Yenimahalle'de Sağanağa Rağmen Hıdırellez Coşkusu

Yenimahalle Belediyesi tarafından, baharın habercisi olarak kabul edilen Hıdırellez (Kakava) Yakacık Mesire alanında düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Sağanak yağış nedeniyle program çerçevesinde konserler iptal edilirken; Yenimahalleliler yağmura rağmen türkülerle halay çekip, kakava ateşinden atladı.

08 Mayıs 2018 - 11:35 - Güncelleme: 08 Mayıs 2018 - 11:35

Yenimahalle Belediyesi tarafından, baharın habercisi olarak kabul edilen Hıdırellez (Kakava) Yakacık Mesire alanında düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Sağanak yağış nedeniyle program çerçevesinde konserler iptal edilirken; Yenimahalleliler yağmura rağmen türkülerle halay çekip, kakava ateşinden atladı.

 

KAKAVA ATEŞİ YANDI, HALAYLAR ÇEKİLDİ

Hızır ve İlyas peygamberlerin buluşarak dilekleri gerçekleştirdiklerine inanılan Hıdırellez etkinliğinde yemekler hep birlikte yenildi. Yenimahalleliler, kor halini alan kakava ateşinin üzerinden atlayıp dilek diledi. Yağmur sebebiyle Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçıları Ersin Perçin, Aysel Yakupoğlu ve Evren Çelik’in vereceği konserler iptal edilse de türküler eşliğinde halaylar çekildi, oyun havaları eşliğinde Yenimahalleliler baharın gelişini kutladı.

 

HIDIRELLEZ BİRLİK, BERABERLİK, KARDEŞLİKTİR

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Hıdırellez Türk milletinin geleneğinde de, coğrafyamızın geleneğinde de baharın müjdelendiği gündür. Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin günüdür. Bu geleneklerimizi yaşatmalıyız. Yenimahallelilerin, personellerimizin, tüm Türk halkının Hıdırellez’ini kutluyorum. Bu ülkede yaşanan acıların dinmesini, kardeşliğin egemen olmasını, gelecek kuşaklara daha iyi, daha yaşanabilir bir Türkiye’nin bırakılmasını tüm kalbimle diliyor ve istiyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
İşte Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Yolu’na bağlanacak
Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Yolu’na bağlanacak