Yenimahalle’de Yerel Yönetime Kadın Eli Değecek

Yenimahalle'de Yerel Yönetime Kadın Eli Değecek

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki Yenimahalleli kadınlar ile buluştu.

14 Ocak 2019 - 13:05 - Güncelleme: 14 Ocak 2019 - 13:05

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki Yenimahalleli kadınlar ile buluştu. Yenimahalle’de kadınlar için de yepyeni bir dönem başlayacağını vurgulayan Tiryaki, “Kadınların yerel yönetimlerin planlama ve karar alma süreçlerine katılım sağlayacakları, kentsel yaşamın tüm alanlarında eşit bir biçimde yer alacakları yepyeni bir Yenimahalle için yola çıktık” diye konuştu.

 

“DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜ BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Yenimahalle Belediye Başkanı Adayı Dr. Veysel Tiryaki, Yenimahalleli kadınlarla Akşemseddin Camii toplantı salonunda bir araya geldi. Modern bir dönüşüm için şimdi sıranın Yenimahalle’de olduğunu dile getiren Tiryaki, “Yenimahalle’de kadınların, hayatın her alanında söz sahibi olabileceği kadın dostu bir kent inşa edeceğiz. Altındağ'daki büyük değişim ve dönüşüm için yola çıktığımızda ne olacaksa kadınlar sayesinde olacak demiştik. Şimdi aynı şeyi Yenimahalleli kadınlar için de söylüyorum. En büyük değişim ve dönüşümü birlikte omuz omuza gerçekleştireceğiz. Her zaman kadına değer veren belediyecilik anlayışını benimsedik. Yenimahalle’yi de bu şekilde yöneteceğiz. Bir kentte kadınların hayal kurabileceği, farklı bakış açılarıyla düşüncelerini geliştirip, ifade edebileceği imkanlar sunmazsanız gerçekleştirdiğiniz dönüşüm sadece beton yığınlarından ibaret olur” dedi.

 

ÇOCUK DOSTU BELEDİYECİLİK

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın iyi bir insan, devletine milletine bağlı birer birey olabilmesi için ‘Çocuk Dostu Belediyecilik’ anlayışını benimsediğini belirten Tiryaki, “Çocuklar için geleceğin kentlerini oluşturacağız. Bu yüzden fikirlerimize ve çalışmalarımıza gençlerimizin heyecanını ve coşkusunu da ortak edeceğiz. Yenimahalle’de ilk hayata geçirmeyi istediğim şey de kütüphaneler kurmak. Çocuklarımızın bilinçli birer birey olabilmesi için her mahalleye bir kütüphane kuracağız.” İfadelerini kullandı. 

 

“KADIN PROJEMİZ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TARAFINDAN ‘DÜNYA’YA ÖRNEK PROJE’ SEÇİLDİ”

Altındağlı kadınların yaşam standartlarını yükselten, hem sosyal hem ekonomik anlamda kendilerini geliştirmelerini sağlayan birçok projeye imza atan Tiryaki, Yenimahalleli kadınlar ile bir araya gelerek fikir alış verişinde bulundu. “Altındağ’da gerçekleştirdiğimiz yatırımlar, Yenimahalle’de gerçekleştireceğimiz yatırımların teminatıdır” diyen Tiryaki şöyle konuştu: 

“Altındağ’da en büyük dönüşümü kadınlar sayesinde başlattık. Şehirlerdeki gelişime paralel olarak zihinlerdeki değişimi sağlayamazsak ileri gidemeyiz. Biz de bu düşünceyle Altındağ’ın 24 mahallesine Birleşmiş Milletler tarafından ‘Dünya’ya örnek proje’ seçilen 24 tane kadın eğitim kültür merkezi kazandırdık. Şimdi bu kültür merkezleri 60 bin kadına hizmet veriyor. Her yıl 20 binin üzerinde kadını Türkiye’nin dört bir yanına düzenlediğimiz kültür gezilerimizle tanıştırdık. 

 

“HOBİLERİNİ ÜRETİME DÖNÜŞTÜRDÜLER”

İlçe halk eğitim müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde kadınlara okuma yazma ve meslek edindirme kursları verdik. Altındağ’da hiç okuma yazma bilmeyen yüzlerce kadın verdiğimiz kurslar ile hayatını şekillendirerek üniversite mezunu oldu. Kadın eğitim kültür merkezlerimizde verdiğimiz meslek edindirme kursları ile Altındağlı kadınlar hobilerini üretime dönüştürdü. Altındağlı kadınlar hem aile ekonomisine hem ülke ekonomisine katkı sağlayarak, başarı öyküleriyle Türkiye’deki diğer kadınlara da örnek oldu.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 6 ilçesinde su kesintisi
Çubuk Karagöl ziyaretçi akınına uğruyor
Çubuk Karagöl ziyaretçi akınına uğruyor