Yenimahalle’den Hastalara Evde Sağlık Hizmeti

Yenimahalle'den Hastalara Evde Sağlık Hizmeti

Yenimahalle Belediyesi, evden çıkamayacak olan hastaların ayağına sağlık hizmeti götürmeye devam ediyor.

03 Ağustos 2019 - 10:27 - Güncelleme: 03 Ağustos 2019 - 10:27

Yenimahalle Belediyesi, evden çıkamayacak olan hastaların ayağına sağlık hizmeti götürmeye devam ediyor. Belediyenin 2014 yılında startını verdiği sağlık projesi ile evden çıkamayacak durumda olan hastalar, evinde tedavi ediliyor. Bu kapsamda belediyenin kurum doktoru ve hemşiresi hafta içi her gün hasta ziyaretleri yaparak, Yenimahallelilere gerekli tedavileri uyguluyor. 

Randevulu sistem ile çalışan belediyenin sağlık personeli, günde ortalama 6 vatandaşı evinde tedavi ediyor. Hastaların genel muayenelerini yapan sağlık ekipleri; sonda değişimi, pansuman, yatak yarası tedavisi, operasyon sonrası yara bakımı gibi işlemleri de yapıyor. Gerekli görülmesi halinde hastalar; dahiliye, genel cerrahi ve romatoloji alanlarındaki uzman doktorlara yönlendiriyor.

 

VATANDAŞIN SAĞLIĞI EMİN ELLERDE

2014 yılından 2018 sonuna kadar toplamda 2 bin 60, 2019 yılı içerisinde ise 369 hastaya ulaşan ekipler, hastaların iyileşme sürecinde her aşamayı titizlikle inceliyor. 

Bu hizmetten yaralanmak isteyen vatandaşların Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 526 24 06 no’lu numarasını arayarak, evde sağlık hizmeti talebinde bulunmaları yeterli oluyor.

 

FİKRİYE TEYZE, "TEDAVİ AYAĞIMA GELDİ"

Hizmetten faydalanan hastalardan biri olan 83 yaşında Fikriye Çelenli, Yenimahalle Belediyesi sağlık personeline teşekkür ederek,  “15 yıldır Astım hastasıyım, 10 yıl önce ise Akciğer kisti ameliyatı oldum. 75 kiloydum, ameliyattan sonra 38 kiloya düştüm. İştah sorunum var. Yemek yiyemiyorum. Rutin kontrollerim oluyor. Ama evden çıkacak durumda değilim. Belediyenin böyle bir hizmeti olduğunu duyduk ve başvurduk. Tedavi ayağıma geldi. Sağ olsunlar. Bu proje bizim gibi hasta ve yaşlılar için çok iyi. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

 

 "BİZİM İÇİN HALK SAĞLIĞI BİRİNCİ ÖNCELİKTİR"

Sağlık hizmetlerinin doğrudan yerel yönetimlerin sorumluluğunda olmamasına rağmen, halk sağlığının takipçisi olduklarını söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bizim için halk sağlığı birinci önceliktir. Belediye olarak sağlık alanında önemli çalışmalar yaptık. Görev yetkimizde olmamasına rağmen sağlık ocakları açtık. 6 yıldır sürdürdüğümüz bu projeyle de evden çıkamayacak durumda olan yatak bağımlısı, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı evlerinde tedavi ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor
Başkent'te su faturalarına Korona virüs tedbiri
Başkent'te su faturalarına Korona virüs tedbiri