ANASAYFA Yenimahalle Ankara Yenimahalle'de kurban çadırları nereye kuruldu?

Ankara Yenimahalle'de kurban çadırları nereye kuruldu?

Kurban kesebilecek maddi durumu olan vatandaşlar, bulundukları bölgelerdeki kurban çadırı adreslerini araştırıyor. Kurban Bayramı için hazırlıklarını sürdüren vatandaşlar için Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki kurban çadırı adreslerini derledik.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara Yenimahalle'de kurban çadırları nereye kuruldu?

Ankara Yenimahalle'de kurban çadırları nereye kuruldu? - İslam alemi Kurban Bayramı'nın idrak edilmesi için geri sayıma başladı. Kurban Bayramı için hazırlıklar devam ederken milyonlarca vatandaş kurban çadırlarının nerede kurulacağını öğrenmek üzere araştırmalara başladı. 81 ilde kurulacak olan kurban pazarlarından vatandaşlar alım, satım ve kesim işlemlerini kolaylıkla yapabilecek. Kurban pazarlarının adresleri araştırılmaya başlarken Ankara'da ikamet eden okurlarımız için kurban çadırı adreslerini ilçe ilçe derlemeye devam ediyoruz.

Ankara'da yaşayan vatandaşlar, kurbanlık fiyatlarını merak ederken kurban çadırlarının adreslerini de araştırmaya başladı. Yenimahalle ilçesindeki kurban çadırlarının adresleri merak edilirken ''2023 Ankara Yenimahalle'de kurban pazarları nerede kurulacak?'' sorusuna yanıt aramaya başladı.

ANKARA YENİMAHALLE'DE KURBAN ÇADIRLARI NEREDE KURULUYOR?

2023 Ankara kurban pazarları bu yılda en merak edilen konular arasında yer alıyor. Kurban pazarlarının kurulacağı bölgeler ve adresleri de netleşmeye başlarken Yenimahalle Belediyesi tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda kurban çadırları alanları belli oldu.

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde kurulan kurban çadırlarının adresi ise şöyle paylaşıldı;

  • Yakacık Kurban Kesim ve Satış Yeri
  • Andaç Pazar Yeri,
  • Abdurrahman Oğultürk Kapalı Pazar Yeri,
  • Demetevler Pazar Yeri,
  • Turgut Özal Pazar Yeri,
  • Batı Sitesi Pazar yeri,
  • Serhat Pazar Yeri,
  • Çamlıca Pazar Yeri,
  • A.Yahyalar Pazar Yeri’nde kurban satışları yapılabilecek ve kurbanlıklar kesilebilecek. Kesim sıra fişi almak isteyen vatandaşlar ise Yakacık Kurbanlık alanı, Batıkent, Gimat, Şentepe ve Demetevler zabıta karakollarından fişlerini temin edebilecek.

Bu yıl 250’ye yakın çadırın kurulacağı Yakacık’ta yaklaşık 8 bin küçük, 7 bin büyükbaş hayvan görücüye çıkacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ABB Kızılcahamam'da bin fidanı toprakla buluşturdu!

ABB Kızılcahamam'da bin fidanı toprakla buluşturdu!