Yenimahalle’nin Dev Tesisi Hazır

Yenimahalle'nin Dev Tesisi Hazır

Yenimahalle Belediyesi’nin Demetevler bölgesine yeni bir çehre kazandıracak olan projesi “Karşıyaka Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi” açılış için gün sayıyor.

29 Ocak 2019 - 17:06 - Güncelleme: 29 Ocak 2019 - 17:06

Yenimahalle Belediyesi’nin Demetevler bölgesine yeni bir çehre kazandıracak olan projesi “Karşıyaka Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi” açılış için gün sayıyor. 28 bin metrekare kapalı alana sahip olan tesis, pazar alanı ihtiyacına çözüm getirmenin ötesinde bölge halkına farklı hizmetler de sunacak.

Alışılmış pazar yerlerinden farklı olarak haftanın 7 günü vatandaşlara hizmet verecek olan tesiste; bay ve bayan yüzme havuzu, Türk hamamı, düğün salonları, gezi alanları ve kafeteryalar da yer alıyor. 

Bunun yanında tesis içerisinde tiyatro, konser, seminer gibi etkinliklere hizmet verebilecek çok amaçlı salon, gençlik merkezi, ikinci bahar lokali, etüt merkezi ve yaklaşık 150 çocuğa okul öncesi hizmet verebilecek kapasitede anaokulu da bulunuyor.

 

ALIŞVERİŞ SOKAĞI KONSEPTİ

Tesiste ayrıca bölge halkına "taziye evi" olarak hizmet verecek yaklaşık 200 metrekarelik bir salon da yer alıyor.

Alışveriş sokağı konseptinde hazırlanan ve haftanın belirli günlerinde pazar alanına ev sahipliği yapacak tesiste, sokak başında ve sonunda yer alan büyük meydan alanları da bölge halkının buluşma noktası olacak.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hayırsever ihtiyaç sahipleri için 9 noktaya 500 adet yardım paketi bıraktı
Hayırsever ihtiyaç sahipleri için 9 noktaya 500 adet yardım...
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yardım kampanyası
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yardım kampanyası