Yenimahalle’de CHP Yöneticileri İle İftar

Yenimahalle'de CHP Yöneticileri İle İftar

Yenimahalle Belediyesi bir Ramazan akşamında daha bine yakın davetliyi iftar sofrasında buluşturdu.

08 Temmuz 2015 - 10:08

Yenimahalle Belediyesi bir Ramazan akşamında daha bine yakın davetliyi iftar sofrasında buluşturdu.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde Ankara Konağı’nda düzenlenen davete CHP Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Tekin Bingöl, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin ve yönetimi, Ankara milletvekilleri, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP ilçe başkanları, demokratik kitle örgütlerinin başkanları, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Hüseyin Boran, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, CHP Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, işadamları, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.
Her gün ayrı bir mahallede kurulan sofralarla, hemşeri derneklerine verilen iftarlarla Yenimahalle’de 6 yıldır Ramazan’ı Ramazan gibi yaşatmaya çalıştıklarını ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Ramazan hoşgörü, sevgi, birleşmek, paylaşmak demektir. İşte bu sofraları gelecek kuşaklarımızın, çocuklarımızın Ramazan’ı bizden öğrendikleri gibi yaşamaları ve yaşatmaları için kuruyoruz, kurmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.
“Yenimahalle’de herkesi kucakladım, kimseyi ayırmadım, bölmedim” sözleriyle bu ülkede iktidara gelenlerin, erk sahibi olanların milleti ayırmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Yaşar “Kin ve nefret duygularıyla siyaset değil, sevgiyle, saygıyla siyaset yapılırsa ülkede yaşayan her yurttaş kazanır. Vatandaşlarımızın da bizden istediği tam olarak budur” dedi. 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da Yenimahalle’ye yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Yaşar’a teşekkür ederek başladığı konuşmasına “Ülkemiz sıkıntılı bir sürçten geçiyor. Türkiye’nin huzur ve kardeşlik içerisinde bu sıkıntılı günlerini de aşacağına inanıyorum. Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız duaları kabul etsin. Ramazan Bayramınızı da şimdiden kutluyorum” diye devam etti.
Artık gelenekselleşen iftar programlarının tamamına CHP’li belediyelerin adeta damgasını vurduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl de “Bundan sonra hiçbir şey Türkiye’de hak etmeyen ellerde icra bulmayacak, her şeyin en iyisini, en niteliklisini, en sağlıklısını sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla CHP’li belediyeler gerçekleştirecektir” dedi.           

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Jandarmadan kaçan araç şehrin giriş kapısına ok gibi saplandı
Jandarmadan kaçan araç şehrin giriş kapısına ok gibi saplandı