Yenimahalleli Esnaf Fethi Yaşar’la Buluştu: ’’Tüketicinin...

Yenimahalleli Esnaf Fethi Yaşar'la Buluştu: ''Tüketicinin Alım Gücü Düştü''

Yenimahalle’nin merkez bölgesinde faaliyet gösteren dükkân sahipleri, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti.

17 Eylül 2018 - 14:42 - Güncelleme: 17 Eylül 2018 - 14:42

Döviz artışının ithal ürünlere yansıması sonucu artan fiyatların, talebi olumsuz etkilediğini belirten Yaşar, “Esnafın içinde yerli malı kullananlar çok az. Çünkü Türkiye üretemiyor. Bugün dışa bağımlı olmasaydık. Bunlar yaşanmazdı. Türkiye’nin en büyük şirketleri bile borçlarına yeniden yapılandırma için bankalarla masaya oturuyor. Büyük şirketler bu haldeyken küçük esnaf ne yapsın. Şuanda kapatılan dükkân sayısı açılandan çok çok fazla. Esnaf her geçen gün kan kaybediyor. Bu büyük bir trajedi. Bunu aşmanın tek yolu üretmekten geçiyor. Üretmekten çok tüketiyoruz. Üreteceğiz! Bunun başka çaresi yok” dedi.

 

 

"TASARRUF YAPMAK HERKESİN BOYNUNUN BORCU"

Ülkenin döviz kurundaki ani artış ve düşüşlerden en az düzeyde etkilenmesi için tasarruf yapmanın şart olduğunu söyleyen Yaşar, “Bugün tasarruf yapmak herkesin boynunun borcudur. Her görüşten vatandaşımız elini taşın altına koymalıdır. Hepimizin cebinde bulunan cep telefonları, teknolojik aletlerimiz her şeyde yurtdışına bağımlıyız. Ama inanıyorum ki yakın zamanda bunu da el birliği ile atlatacağız. Türkiye büyük bir ülke, Türk Milleti güçlü bir millettir” diye konuştu.

 

 

"ALIM GÜCÜ ZAYIF"

Esnaf sadece kendilerinin değil tüketicinin alım gücünün de zayıf olduğunu vurgulayarak, “İşlerimiz berbat durumda. Sonumuzu göremiyoruz. Bu ekonomik sarsıntı sadece bizi değil vatandaşı da etkiledi. Halkta kırk kanaat geçiniyor. Bu yüzden vatandaşın alım gücü zayıf” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 dakikada banka soygunu
1 dakikada banka soygunu
Ankara'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı
Ankara'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı