Yılın Ahisi Muzaffer Balcı’ya İşyerinde Ziyaret

Yılın Ahisi Muzaffer Balcı'ya İşyerinde Ziyaret

Ankara Valisi Ercan Topaca ile Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner ve ANKESOB Yöneticileri, Ankara'da 2018 Yılı için İlin Ahisi seçilerek, 31. Ahilik Haftası Kutlamaları Açılış Töreninde "Yılın Ahisi" plaketini alan döşeme/mobilya ustası Muzaffer Balcı'yı işyerinde ziyaret etti.

22 Eylül 2018 - 15:19 - Güncelleme: 22 Eylül 2018 - 15:19

Ankara Valisi Ercan Topaca ile Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner ve ANKESOB Yöneticileri, Ankara'da 2018 Yılı için İlin Ahisi seçilerek, 31. Ahilik Haftası Kutlamaları Açılış Töreninde "Yılın Ahisi" plaketini alan döşeme/mobilya ustası Muzaffer Balcı'yı işyerinde ziyaret etti.

Ziyarette ayrıca Ankara Vali Yardımcısı Emin Çolak ve Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer de hazır bulundu. 

Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara’da Yılın Ahisi seçilen döşeme/mobilya  ustası Muzaffer Balcı'yı işyerinde ziyaret ederek meslek ve iş ahlakı üzerine sohbet etmekten büyük keyif aldığını kaydetti. Vali Ercan Topaca, "Ülkemizde dürüstlük, hayırseverlik, cömertlik ve yiğitliğin timsali olan ahilerimize sağlık ve afiyet dilerim." dedi.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de Ahilik geleneğinin iş yaşamındaki önemine vurgu yaparak, "Bu yıl 31'ncisini kutladığımız Ahilik Haftası Kutlamaları Açılış Töreninde döşeme/mobilya ustası Muzaffer Balcı'ya Yılın Ahisi plaketini teslim ettik. Bu anlamda Muzaffer Balcı ustamızı Sayın Valimizle birlikte işyerinde ziyaret ederek mesleği ve Ahilik kültürü üzerine sohbet ettik. Kendisine sağlık içerisinde  uzun yıllar diliyor, Ahilik ilkeleri ışığında daha uzun yıllar sektöre hizmet etmesini ve yeni esnaf ve sanatkarlar yetiştirmesini temenni ediyorum." diye konuştu.  

Ankara'da İlin Ahisi seçilen döşeme/mobilya ustası Muzaffer Balcı da döşeme/mobilya üzerine 58 yıldır sektörün içerisinde olduğunu, 48 yıldır ise kendi işini sürdürdüğünü belirterek, mesleğini severek yaptığını, ilerlemiş yaşına rağmen aksatmadan her gün dükkanını açarak mesleğine ilk günkü heyecanla devam ettiğini, el emeği, göz nuru, alın teri ve helal kazanç temeli üzerine sürdürdüğü mesleğinde her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğunu ve kaliteli hizmet vermeyi temel ilke edindiğini, iş yerinde  ticarette ahlakı benimsemiş onlarca esnaf ve sanatkarın yetiştirilmesine ve sektöre kazandırılmasına vesile olduğunu, sağlığı el verdiği müddetçe mesleğini ayakta tutup, gelecek nesillere aktarmanın mücadelesini vereceğini kaydetti.

Ziyarette Ankara Valisi Ercan Topaca tarafından Yılın Ahisi  Muzaffer Balcı'ya hediye ve Başarı Belgesi takdiminde bulunuldu. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
İlkokul sıralarımıza bir yolculuk 'Cin Ali Müzesi'
İlkokul sıralarımıza bir yolculuk 'Cin Ali Müzesi'