Yunan Adalarında Tatil Hakkında Bilgiler

Yunan Adalarında Tatil Hakkında Bilgiler

01 Şubat 2017 - 08:55 - Güncelleme: 01 Şubat 2017 - 08:57

Son yıllarda tatilcileri uygun fiyatlarıyla daha da cezbeden Yunanistan, sınır kapısında vize kolaylığı sunmasıyla da birlikte taleplerin artmasını sağladı. Tarihte önemli bir yere sahip Yunanistan’ın tüm seyahat notları ve değerli bilgileri http://www.yoldasin.com/avrupa/guney-avrupa/yunanistan/ adresinde detaylı olarak yer almaktadır.

Geçiş İşlemleri İçin Ne Gerekli?

En az 6 ay geçerli pasaportun aslı

Pasaportun fotoğraflı sayfasının renkli fotokopisi

2 adet biyometrik fotoğraf, vize formu

18 yaşından küçükler için anne baba imzası eğer anne babadan biri gezide yoksa muvafakatname gerekli.

Feribot bileti ve 35 Euro vize harcıyla birlikte acentelere başvurabilirler.

Schengen vizesine göre çok daha basit ve az bir işlem yaparak üstelik daha ucuza kolayca Yunan adalarına gidebilirsiniz. Bir hatırlatma pasaportunuzda KKTC giriş çıkış damgası varsa Yunanistan ne Schengen ne de sınır vizesi veriyor. Bu yüzden Kıbrıs gezilerinize zaten nüfus cüzdanı yeterliği olacağı için pasaportunuzu götürmeyin.

En Güzel Yunan Adaları

Midilli

Adanın diğer ismi Lesvos’tur. Ayvalık'tan kalkan feribotlar gidilir. Tahmini olarak gidiş dönüş otuz euro ya tekabül eder, ancak isterseniz arabanızla da gidebilirsiniz.

Mykonos

Yunan Adalarının en eğlencelisi ve turistik olanı diyebiliriz. Gece hayatı aktiviteleri ve gece kulüpleriyle ön plana çıkan bu adada müthiş bir tatil geçirebilirsiniz.

Santorini

Yunanistan’ın en bilinen yeri. Beyaz ve mavi renklerinin müthiş kombiniyle ortaya çıkan bu adada harika manzaraya sahip yerler var.  www.yoldasin.com adresini ziyaret ederek Yunan adalarının tamamına ulaşım, vize, seyahat ipuçları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sakız Adası

Sakız Adası dediğimiz ve ismini sakız ağaçlarından alan Chios'ya, Çeşme'den feribotlarla gidilebilir. Tahmini olarak gidiş dönüş için yirmi euro ücreti vardır, ancak isteyenler arabasıyla da gidebilir.

Kos Adası

Kos Bodrum'a komşu bir adadır ve diğer adı da İstanköy'dür.Bu adaya  gitmek için de sınır vizesi alabilme imkanına sahipsiniz. Tahmini olarak günübirlik yirmi euro, kalmalı isterseniz otuz beş euro ücreti vardır.

Sisam Adası

Sisam adası ve ya orijinal adıyla Samos, Kuşadası'na komşu olma özelliğine sahiptir. Tahmini olarak gidiş dönüş günübirlik gidenler için kırk euro, fakat konaklamalı gidenler içinse tahmini olarak elli beş eurodur.

Meis Adası

Türk lirasının bile geçerli olduğu Meis Adası Kaş’A çok yakındır. Kaş'tan günübirlik yirmi beş euro'ya geçebilirsiniz. Büyük bir ada olmadığı için günübirlik seyahat yeterli. Adada ki  renkli evler dikkat çekmektedir. Zaten limanda bir çok restoran mevcuttur. Vaktinizi çoğunu buralarda geçirebilirsiniz.

Rodos

Rodos'a iki farklı şekilde hem Marmaris hem de Bodrum'dan gidebilirsiniz. Marmaris'ten günübirlik kırk euro, konaklamalı gidecekseniz de altmış euro ödemeniz lazım. Rodos çok büyük bir ada bu yüzden günübirlik gezemezsiniz. Bundan dolayı konaklamanızı öneririz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x