Altındağ Belediyesi sporcuları turnuvalardan altın madalya ile dönüyor

Altındağ ilçesinde belediye çatısı altında farklı branşlarda yarışan sporcular bulunuyor. Bu sporcular kazandıkları madalyalar ile ilçelerini gururlandırıyor.

Altındağ Belediyesi sporcuları turnuvalardan altın madalya ile dönüyor
Cengiz Ortataş Cengiz Ortataş

Ankara'nın Altındağ ilçesinde gençlerin spor ile iç ile olmasını desteklemek adına çalışmalar sürüyor. Sporcu olmayı seçen gençler uzman antrenörler tarafından eğitiliyor.

SPORCULAR MADALYALARI TOPLADI

Yapılan antrenmanlar sonrasında turnuvalara katılan sporcular önemi başarılar imza atıyor. Konu ile ilgili Altındağ Belediyesi yaptıkları paylaşımla sporun kendileri için önemli olduğuna vurgu yaptı. Yapılan paylaşımda Ankara'da düzenlenen boks turnuvasında dereceye giren sporcular paylaşıldı.

Altındağ Belediyesi sporcuları turnuvalardan altın madalya ile dönüyor

Altındağ Belediyesi yaptığı paylaşımda23 Nisan Ulusal Egemenlik Ankara İl Birinciliği Karma Boks Turnuvası müsabakalarında madalya kazanan Altındağ Belediyesi sporcularımızı tebrik ediyoruz” denilerek sporcuların adları ve kaçıncı olduğu bilgisi verildi. Yayınlanan listeye göre Ankara İl Birinciliği Karma Boks Turnuvası'nda dereceye giren sporcular şu şekilde oldu;

Yunus Emre Aydın - Yıldız Erkek 60 Kg'da 1'inci
Veysel Can Lafçı - Yıldız Erkek 66 Kg’da 1.inci
Göktuğ Kaçaran -Yıldız Erkek 63 Kg’da 1’inci
Oğuz Koyun - Yıldız Erkek 54 Kg'da 3'üncü
Elanur Arslan - Yıldız Kadın 52 Kg'da 3'üncü
Rüveyda Güler - Yıldız Kadın 50 Kg'da 3'üncü oldu.

Altındağ Belediyesi sporcuları turnuvalardan altın madalya ile dönüyor - Resim : 2

SPORA TEŞVİK SÜRÜYOR

Altındağ ilçesinde çocukların ve gençlerin sporla ilgilenmesi yönde telkinler sürüyor. Aileler bu konuda bilinçlendirilirken çocuklarının da ilgili olması sağlanıyor. Türk sporuna damga vuran nice yetenek bu yolla keşfediliyor.

SONRAKİ HABER