Politika

AK Parti'de değişim sinyali! AK Parti'deki MKYK toplantısı bekleniyor AK Parti'de değişim sinyali! AK Parti'deki MKYK toplantısı bekleniyor AK Parti MKYK toplantıları takip edilmeye devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti içinde ve dışında yapılan anket çalışmalarını takip ederek yeni yapılanmaya gideceklerini ifade etmişti. AK Parti'de değişim rüzgarları eserken gözler yapılacak olan MKYK toplantısına çevrildi.
Milyonlarca emeklinin beklemediği açıklama: "Söylentiden ibaret" Milyonlarca emeklinin beklemediği açıklama: "Söylentiden ibaret" Türkiye'nin sıkıntıları en çok dile getirilen kesimi olan emekliler ile ilgili her geçen gün yeni demeçler veriliyor. Milyonlarca emekli şartlarının daha iyi olmasını sağlayacak açıklamalar beklerken istemedikleri söylemler ile karşılaşıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de öğrencilerimize hayırlı olsun diyerek duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de öğrencilerimize hayırlı olsun diyerek duyurdu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 50. Yıl Dönümü dolayısıyla bir açıklamada bulundu.
Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama! Kıbrıs davasının savunucuları olmaya devam edeceğiz Kıbrıs davasının savunucuları olmaya devam edeceğiz Dışişleri Bakanlığı, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 50. Yıl Dönümü dolayısıyla bir açıklama yayımladı. Kıbrıs davasının savunucuları olmaya devam edeceklerinin altı çizilen açıklamada önemli ifadelere yer verildi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz Türkiye'nin kredi notunun artırılmasını değerlendirdi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz Türkiye'nin kredi notunun artırılmasını değerlendirdi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ekonomideki son duruma ilişkin bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Türkiye'nin kredi notunun artırılmasını değerlendirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: O gün tüm dünyaya Kıbrıs Türkü’nün yalnız olmadığını gösterdik Cumhurbaşkanı Erdoğan: O gün tüm dünyaya Kıbrıs Türkü’nün yalnız olmadığını gösterdik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yılı sebebiyle Lefkoşa’daki 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kapsamında düzenlenen törende açıklamalar yaptı.
Ticaret Bakanı Bolat, Moody’s’in kredi notunu değerlendirdi Ticaret Bakanı Bolat, Moody’s’in kredi notunu değerlendirdi Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Moody’s Türkiye’nin kredi notunu uzun yıllardan sonra ilk kez iki basamak birden artırmasını değerlendirdi.
Cevdet Yılmaz’ın Cumhurbaşkanlığına vekalet etmesine dair tezkere Resmi Gazete’de yayımlandı Cevdet Yılmaz’ın Cumhurbaşkanlığına vekalet etmesine dair tezkere Resmi Gazete’de yayımlandı 20 Temmuz 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararlar kamuoyunun yakın takibinde yer alırken Cumhurbaşkanlığına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın vekalet edeceği ifade edildi.
CHP’nin Eğitim Maratonu sona erdi! 24 saat eğitim konuşuldu CHP’nin Eğitim Maratonu sona erdi! 24 saat eğitim konuşuldu CHP’nin dün itibariyle Anıtpark’ta başlattığı 24 saatlik Eğitim Maratonu an itibariyle sona erdi. Toplantıda maarif modeli ve eğitime yönelik birçok konu CHP’li yetkililer tarafından masaya yatırıldı.
Tüketicinin Korunmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu Tüketicinin Korunmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu Tüketicinin korunmasına ilişkin kanun teklifi TBMM'ye sunuldu. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, 14 maddelik Tüketicinin Korunmasına hakkında kanun teklifine dair açıklamalarda bulundu.
CHP'den açıklama: Ötanazi uygulamasını CHP'li hiçbir belediye uygulamayacaktır Ötanazi uygulamasını CHP'li hiçbir belediye uygulamayacak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yücel, sokak köpeklerinin uyutulması konusuna ilişkin de çarpıcı bir açıklamada bulundu.
İYİ Parti Lideri Dervişoğlu: Sokak hayvanlarının peşine düşeceğinize sokaktaki katil ve sapıkların peşine düşün! İYİ Parti Lideri Dervişoğlu emekli aylıkları ve sokak hayvanlarına yönelik açıklamalar yaptı İYİ Parti Lideri Müsavat Dervişoğlu partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Dervişoğlu’nun gündeminde en düşük emekli aylığı, sokak hayvanları yasası, 15 Temmuz ve İzmir’deki elektrik kaçağı olayı vardı.