Dünya

Aşırı sıcaklar dünya genelinde can almaya devam ediyor Aşırı sıcaklar dünya genelinde can almaya devam ediyor Ülkemizde olduğu gibi dünya ülkelerinde de yaz aylarında meydana gelen hava olayları acı tablolar ortaya koyuyor. Özellikle bazı ülkelerde yaz aylarınca onlarca insan hayatını kaybediyor.
Dünya'da sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediliyor! Mayıs ayı şaşırtmadı Dünya'da sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediliyor! Mayıs ayı şaşırtmadı İnsanlık her geçen sene bir öncekinden daha sıcak bir dönem yaşıyor. Global ve yerel anlamda acil tedbir ve caydırıcı kurallar çağrısı sürüyor.
Bölücü terör örgütünün Suriye seçimi iptal oldu Bölücü terör örgütünün Suriye seçimi iptal oldu Türkiye'nin sınır hatlarında terör örgütü oluşumlarına karşı mücadele sürüyor. Bu kapsamda Suriye'nin kuzeyinde özerk bir yapı oluşturulma girişimleri bir kez daha sonuçsuz kaldı.
ABD’nin ham petrol ithalatı 289 bin varil artış gösterdi ABD’nin ham petrol ithalatı 289 bin varil artış gösterdi ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) ülkenin ticari ham petrol stoklarının verilerini açıkladı. Buna göre ham petrol ithalatı geçen haftaya göre 289 bin varil artış gösterdi.
Dünyanın ilk yapay zeka güzellik yarışmasına finale 2 Türk kaldı Dünyanın ilk yapay zeka güzellik yarışmasına finale 2 Türk kaldı Teknolojinin günümüzde gücünü gösteren en önemli araçlardan olan yapay zeka ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Yapay zeka ile yapılan ve gerçekten ayırt edilemeyen karakterler için bir yarışma organize edildi.
Türkiye kültürü Latin Amerika'da tanıtılacak Türkiye kültürü Latin Amerika'da tanıtılacak Türk kültürünü dünyanın farklı ülkeleri ile tanıtma girişimlerine devam eden Yunus Emre Enstitüsü çalışmalarının kapsadığı alanı genişletiyor.
Hizbullah Lübnan’ı bombaladı! İsrail’in kuzeyi alevler içerisinde kaldı Hizbullah Lübnan’ı bombaladı! İsrail’in kuzeyi alevler içerisinde kaldı Hizbullah’ın Lübnan’a attığı roketler sonucu İsrail’in kuzeyinde yangınlar meydana geldi. Yangınların söndürülmesinde ekipler yetersiz kaldı.
FED haziran ayı faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED haziran ayı faiz kararı ne zaman açıklanacak? Para piyasaları için önemli bir yeri olan faiz kararı için gözler ABD'li Merkez Bankası FED'e çevrildi. FED'in haziran ayı faiz kararını açıklayacağı toplantının ne zaman yapılacağı merak edilirken takvimler beraber detaylar da belli oldu.
Sahilde mahsur kaldılar, kuma yardım yazıp kurtuldular! Sahilde mahsur kaldılar, kuma yardım yazıp kurtuldular! Filmlerden görmeye alışkın olduğumuz olay Avustralya'da gerçekleşti. 3 arkadaş mahsur kaldıkları yerden yazdıkları yazı sayesinde kurtarıldı.
Japonya’da üst üste 2 deprem meydana geldi! Japonya’da üst üste 2 deprem meydana geldi! Japonya’nın bazı kentlerinde biri 6 diğeri 4,8 büyüklüğünde olmak üzere 2 deprem meydana geldi. Kısa aralıklarla meydana gelen depremlerde 5 bina çöktü, demiryolu ulaşımı aksadı.
Gazze'de toplam can kaybının 36 binin üzerinde olduğu tahmin ediliyor Gazze'de toplam can kaybının 36 binin üzerinde olduğu tahmin ediliyor İsrail ile Hamas arasındaki gerilim sivillere de sıçramış ve binlerce Gazzeli saldırılara maruz kalmıştı. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken toplam can kaybı da tahmini olarak hesaplandı.
Katar'dan İrlanda'ya giden uçak Türkiye'de türbülansa girdi! 12 kişi yaralandı Katar'dan İrlanda'ya giden uçak Türkiye'de türbülansa girdi! 12 kişi yaralandı Son günlerde dünyada ve ülkemizde peş peşe korkutan uçak yolculuğu haberleri geliyor. Türbülans kaynaklı olan tehlikeli yolculuk anları ölüm ve yaralanmalar ile sonuçlanıyor.