Teknoloji

iPhone kullanıcıları iOS 18 güncellemesini beklemeye başladı iPhone kullanıcıları iOS 18 güncellemesini beklemeye başladı Akıllı telefonlar günlük hayatta insanları ayrılmaz bir parçası olmaya devam ediyor. Dev telefon markaları da çıkardığı güncellemeler ile yenilikçi özellikler sunuyor.
Türkiye'nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever'in uzay yolculuğu başlıyor! Türkiye'nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever'in uzay yolculuğu başlıyor! Ülkenin ilk astronotunu uzaya gönderilmesinin üstünden yaklaşık 4 ay geçmesinin ardından ikinci bir insanlı görev daha yapılacak. Merakla beklenen yolculuğun hazırlık süreci tamamlandı.
Yapay zekanın sesi Scarlet Johansson’a yüzde 98 oranında benzetildi Yapay zekanın sesi Scarlet Johansson’a yüzde 98 oranında benzetildi Popüler yapay zeka programlarından ChatGPT’nin “Sky’ adlı sesinin, Her filminde olduğu gibi yüzde 98 oranında Scarlett Johansson’a benzetildi.
Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu haberleşme uydusu Türksat 6A'nın uzay yolculuğu başlıyor Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu haberleşme uydusu Türksat 6A'nın uzay yolculuğu başlıyor Ülkemizin 1994 yılında başlayan uzaya uydu gönderme macerası aradan geçen 30 yıllık sürede gelişmeye devam etti. Bu konuda yatırımlarını sürdüren Türkiye Türksat 6A'yı uzaya göndermek için harekete geçti.
TÜBİTAK uzaya olan ilgiyi artıracak projeler hazırlıyor TÜBİTAK uzaya olan ilgiyi artıracak projeler hazırlıyor TÜBİTAK UZAY, son dönemdeki bilim ve teknoloji alanında gelişmelerle birlikte Türk halkının uzaya yönelik ilgisini artıracak projeler hazırlıyor.
Instagram atlanamayan reklam özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor! Instagram atlanamayan reklam özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor! Milyarlarca insanın kullandığı sosyal medya uygulamalarının en sevilmeyen özellikleri arasında kullanıcılara reklamlar izletmesi geliyor. İstemediği halde reklamlara maruz kalan kullanıcılar bu durumu farklı şekillerde çözmeye çalışıyor.
Eskişehirli girişimci elektrikli çocuk bisikleti tasarladı Eskişehirli girişimci elektrikli çocuk bisikleti tasarladı Elektronik mühendisi Gökhan Yağcı, oğlunun bisiklet sürme tutkusundan yola çıkarak elektrikli çocuk bisikleti üretti. Yağcı, elektrikli bisikletin İngiltere'de satışta olduğunu söyledi.
Hayaldi gerçek oldu! Dünyanın ilk ekransız dizüstü bilgisayarı tanıtıldı Hayaldi gerçek oldu! Dünyanın ilk ekransız dizüstü bilgisayarı tanıtıldı Teknolojinin son yıllardaki evrimi sanal gerçeklik alanından ilerlemeye devam ediyor. Kullanımda olan teknolojik cihazları bu konseptte değiştiren firmalar ürettikleri şeyler ile insanları kendilerine hayran bırakmaya devam ediyor.
İzmir’deki öğrencilerin müsilaja karşı geliştirdiği cihaz ABD’den karşılık buldu İzmir’deki öğrencilerin müsilaja karşı geliştirdiği cihaz ABD’den karşılık buldu İzmir Fen Lisesi öğrencileri, müsilaja karşı geliştirdikleri uyarı cihazı ile ABD’deki bir yarışmadan ikincilik ödülü kazandı.
Apple silinen resimlerin geri gelmesi konusu hakkında açıklama yaptı Apple silinen resimlerin geri gelmesi konusu hakkında açıklama yaptı Geçtiğimiz günlerde bir çok İphone kullanıcısı telefonlarında yıllar önce sildikleri resimlerin yeniden geldiklerini ve bunlara anlam veremediklerini ifade etmişlerdi. Son gelen güncelleme ile bu sorun ortadan kalmış fakat beklenen açıklama gelmemişti. Konuya dair açıklama da geldi.
Whatsapp mesaj yazarken hata yapanlar için önemli bir güncelleme yayınladı Whatsapp mesaj yazarken hata yapanlar için önemli bir güncelleme yayınladı Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp son günlerde kullanılışından çok uygulamada yaptığı değişiklikler ile anılıyor. Son gelen güncellemeye en çok sık sık yanlış tuşa basanlar sevinecek.
Alper Gezeravcı Ankara'da konuştu "Ay'a gitmenin hazırlığına başladık" Alper Gezeravcı Ankara'da konuştu "Ay'a gitmenin hazırlığına başladık" Türkiye'nin tarihe geçen ilk insanlı uzay görevinin baş aktörü olan Alper Gezeravcı vites yükseltti. Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Gezeravcı yeni uzay hedeflerinden bahsettti.