Haberler

10:06
Ankara'da bardaktan boşalırcasına yağan yağmur barajlara fayda etmedi Ankara'da bardaktan boşalırcasına yağan yağmur barajlara fayda etmedi Başkent Ankara son yıllara damga vuran bir yağmur dönemine sahne olmuştu. Şehrin bir çok yerinde korku dolu anlar yaşatan yağmurlar ülkenin de en çok konuştuğu doğal afetler arasında yer almıştı.
10:03
Konya'da fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi Konya'da fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi Konya'da fırtına nedeniyle toz bulutu oluştu, birçok noktada ağaçlar devrildi. Yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Belediye, Karayolları ve polis ekipleri tedbir aldı.
09:57
ASKİ’nin suyunun temiz ve içilebilir olması yapılan kontrollerle doğrulandı ASKİ’nin suyu yapılan kontrollerle temiz ve içilebilir çıktı ASKİ’nin içme suyu, Mayıs ayında yapılan kontroller neticesinde kalite standartlarını karşıladı. ASKİ Genel Müdürü kontrol raporunu sosyal medya hesapları üzerinden de paylaştı.
09:46
Arefe günü hastaneler eczaneler açık mı kapalı mı olacak? Arefe günü hastaneler eczaneler açık mı kapalı mı olacak? 15 Haziran günü Kurban Bayramı'nın arefe günü idrak ediliyor. Arefe Günü ile ilgili merak edilen bazı sorulara yanıt aranmaya devam ederken bu çerçevede hastane ve eczane gibi sağlık kuruluşlarının çalışma durumları da merak edildi.
09:41
Yenimahalle Belediyesi Yakacık mesire alanı bayramda açık mı sorusunu cevapladı Yenimahalle Belediyesi Yakacık mesire alanı bayramda açık mı sorusunu cevapladı Ankara'da bayramın başlamasına artık sayılı saatler kaldı. Bu nedenle şehirdeki ilçe yönetimleri tarafından bayrama özel olarak bazı kararlar alınıyor.
09:35
Beypazarı Belediyesi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlara destek oluyor Beypazarı Belediyesi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlara destek oluyor Beypazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlara yardım ediyor.
09:27
Ankara Yenimahalle’de 300 tona yakın sahte peynir ve tereyağı bulundu Ankara Yenimahalle’de 300 tona yakın sahte peynir ve tereyağı bulundu Ankara’da KOM Daire Başkanlığı tarafından Yenimahalle ilçe sınırları içerisinde gerçekleştirdikleri operasyonda 300 tona yakın sahte peynir ve tereyağı ele geçirdi.
09:22
Ankara'da ehliyetsiz sürücünün yaptığı kazada bir kişi yaralandı Ankara'da ehliyetsiz sürücünün yaptığı kazada bir kişi yaralandı Ülkemizde araba sürebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve gerekli sınav sürecini tamamlamış olmak gerekiyor. Bu şartları sağlamadan trafiğe çıkmak isteyenler kimi zaman telafisi mümkün olmayan hatalara neden olabiliyor.
09:17
Arefe günü kargolar açık mı, kuryeler dağıtım yapacak mı? Arefe günü kargolar açık mı, kuryeler dağıtım yapacak mı? Kurban Bayramı öncesinde kutlanan arefe günü ile ilgili olarak pek çok araştırma yapılıyor. Arefe Günü kargoların açık olup olmadığı ve kuryelerin dağıtıma çıkıp çıkmayacağı merak edilirken araştırmalar da başladı.
09:09
Çorum'da zincirleme kaza! 8 kişi yaralandı Çorum'da zincirleme kaza! 8 kişi yaralandı Kurban Bayramı tatili öncesi trafik yoğunluğunda artış yaşanıyor. Çorum'da meydana gelen zincirleme kazada 8 kişi yaralandı.
09:05
PTT bugün açık mı, arefe günü PTT postaneler ve PTT kargo çalışıyor mu? PTT bugün açık mı, arefe günü PTT postaneler ve PTT kargo çalışıyor mu? İslam alemi bugün Kurban Bayramı'nın arefe gününü idrak ediyor. Arefe günü ile ilgili olarak merak edilenlere yanıt aranırken bu kez PTT ve PTT kargonun çalışma durumu sorgulanmaya başladı.
08:55
Ankara Çankırı Bulvarında zincirleme kaza! 10 yaralı var Ankara Çankırı Bulvarında zincirleme kaza! 10 yaralı var Ankara Çankırı Bulvarı’nda 3 araç birbirine girdi! 3 aracın karıştığı zincirleme kazada 10 kişi yaralandı.
08:53
Ankara Akyurt'ta yılanları yakalaması ile ünlenen personel görenleri hayrete düşürüyor Ankara Akyurt'ta yılanları yakalaması ile ünlenen personel görenleri hayrete düşürüyor Yaz aylarının gelmesi yöresine göre farklı şehirlerde farklı tehlikeli hayvanların ortaya çıkmasına neden oldu. Akyurt'ta da vatandaşlar yılanlardan şikayetçi oluyor.
08:51
Kırıkkale Sulakyurt'ta şiddetli yağış nedeniyle sel felaketi yaşandı Kırıkkale Sulakyurt'ta şiddetli yağış nedeniyle sel felaketi yaşandı Ülkenin bazı kesimlerinde etkili olan yağışlar nedeniyle vatandaşlar zon anlar yaşadı. Kırıkkale Sulakyurt'ta da şiddetli yağış sele neden oldu, köy yollarında tahribat oluştu.
08:43
Bakan Yerlikaya dokuz günde 2 milyondan fazla aracın denetlendiğini açıkladı Bakan Yerlikaya dokuz günde 2 milyondan fazla aracın denetlendiğini açıkladı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dokuz günlük bir süreçte 2 milyon 675 bin 510 aracın denetlendiğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.
08:36
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Eylem Tok ve oğlunun yargılanacağı tarihi açıkladı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Eylem Tok ve oğlunun yargılanacağı tarihi açıkladı Türkiye'de Mart ayında yaşanan bir trafik kazası ve sonrasında yaşananlar ülke gündemine oturmuştu. 17 yaşında olan Timur Cihantimur trafik kazası ile bir kişinin ölümüne sebep olmuş ve annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır'a daha sonrasında Amerika Birleşik Devletlerine kaçırılmıştı.
08:16
Ankara Çubuk'ta zincirleme trafik kazasında 3 kişi yaralandı Ankara Çubuk'ta zincirleme trafik kazasında 3 kişi yaralandı Başkent Ankara hafta sonuna bir kaza haberi ile uyandı. Kurban Bayramının da olmasının verdiği gerginlik ile araç sahiplerine dikkatli olmaları çağrısı yapılırken, kazalarda en can kaybı ve yaralanmalar olması korkuyu 2 katına çıkarıyor.
23:33
Sivas’taki kurban pazarlarında besiciler şikayetçi! Toz ve toprak içinde satış yapıyorlar! Sivas’taki kurban pazarlarında besiciler şikayetçi! Toz ve toprak içinde satış yapıyorlar! Sivas’ta Kurban Bayramı öncesi kurulan kurban pazarlarında besiciler, pazar alanlarının havaalanı yolu üzerine kurulmasından yakınıyorlar. Besiciler duş alamadıklarını ve toz ve toprak içinde satış yapmaya çalıştıklarını belirtti.
23:19
Kurban Bayramı'nda sıcak çarpmasına dikkat! Kurban Bayramı'nda sıcak çarpmasına dikkat! Kurban Bayramı tatili aşırı sıcaklara denk geldiği için uzmanlar sıcak çarpmasına karşı vatandaşları uyarıyor.
22:31
Ankara'da kan donduran cinayet! İngiliz vatandaşı Çekyalı eşini katledip canına kıydı Ankara'da kan donduran cinayet! İngiliz vatandaşı Çekyalı eşini katledip canına kıydı Ankara'nın Çankaya ilçesinde yaşanan olay kadın cinayetinin dünya genelinin ortak sorunu olduğunu ortaya koydu. Olayı öğrenen bir çok vatandaş şaşkınlığını gizleyemedi.
22:07
Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da yoga yapıldı Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da yoga yapıldı Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da turistler bu kez balon seyahati yapmak için değil yoga yapmak için geldiler.
21:37
Putin'den Ukrayna'ya çağrı! Savaş bitebilir Putin'den Ukrayna'ya çağrı! Savaş bitebilir Rusya ile Ukrayna arasında 2022 yılından beri devam eden ve tarafların asla geri atmadan cephede kalmaya devam ettiği savaşın bitme ihtimali doğdu. Dikkat çeken çıkış Rusya Lideri Vladimir Putin'den geldi.
21:04
Samsung Galaxy S25’in pil kapasitesi duyuruldu! Samsung Galaxy S25’in pil kapasitesi duyuruldu! Samsung Galaxy S25’in pil kapasitesi duyuruldu. Samsung popüler modelinin pil kapasitesiyle ilgili detayları açıklandı.
20:32
15 Haziran Kurban Bayramı arefe günü özel sektöre resmi tatil mi? 15 Haziran Kurban Bayramı arefe günü özel sektöre resmi tatil mi? Arefe Günü ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Arefe Gününün özel sektöre tatil olup olmadığı merak edilirken yapılan açıklamalarla bu durum netleşti. Özellikle özel sektör çalışanları 15 Haziran tarihine ilişkin araştırmalarını sürdürürken merak edilenleri derledik.
20:02
Keneden kaynaklı ölümler artmaya devam ediyor Keneden kaynaklı ölümler artmaya devam ediyor Yaz aylarının korkulu rüyası olan Kene insanları hayattan koparıyor. Bir çok farklı şehirde kene vakaları bildirilirken uzmanlardan vatandaşlara dikkatli olmaları yönelik ciddi uyarılar yapılıyor.
20:00
İYİ Parti Ankara İl Başkanı Dr. Yıldırım'dan gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar İYİ Parti Ankara İl Başkanı Dr. Yıldırım'dan gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar Haber Ankara imtiyaz sahibi Serhat Karaman, Ankara siyasetinin nabzını tutmaya devam ediyor. 'Serhat Karaman ile Ankara Duysun' programının ilk konuğu İYİ Parti Ankara İl Başkanı Dr. Yener Yıldırım oldu. Dr. Yıldırım, İYİ Parti, Burak Akburak ve Mansur Yavaş hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
19:22
Can Yaman sosyal medya detoksunda! 11 milyonluk hesabını sildi! Can Yaman sosyal medya detoksunda! 11 milyonluk hesabını sildi! Ünlü oyuncu ve model Can Yaman, sosyal medya detoksuna girdi. İlgiden bıkan Can Yaman, sosyal medyaya veda ederek Instagram hesabını sildi.
18:44
Tırnaksız doğan kuzu yürüteç yardımıyla yürüdü Tırnaksız doğan kuzu yürüteç yardımıyla yürüdü Tırnaksız doğan 15 günlük kuzu, yürüteç yardımıyla adım attı. Pamuk adı verilen kuzunun ek takviyeler ve kemik gelişimiyle 1 ay içerisinde yürümesi bekleniyor.
18:22
Arefe günü oruç tutulur mu, sevabı ve fazileti nedir? Arefe günü oruç tutulur mu, sevabı ve fazileti nedir? Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Bu çerçevede arefe günü ibadetleri merak edilirken arefe gününde oruç tutmanın önemi ve gereklilikleri gündeme geldi.
17:48
Bursa'da cuma namazında cemaatin üzerine ağaç devrildi: 1 yaralı Bursa'da cuma namazında cemaatin üzerine ağaç devrildi: 1 yaralı Bursa İnegöl'de cuma namazında cemaatin üzerine ağaç devrildi. Yaşanan olayda 1 kişi hafif şekilde yaralandı.