ABB Başkanı Yavaş müjdeyi verdi! Belediye çalışanlarına yapılacak zam oranını belli oldu

ABB Başkanı Mansur Yavaş, '5 Farklı İş Kolunda Faaliyet Gösteren Sendikalar İle Ek Protokol İmza Töreni'nde, belediye personeline yapılacak zam oranlarının açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, bugün gerçekleşen ‘5 Farklı İş Kolunda Faaliyet Gösteren Sendikalar İle Ek Protokol İmza Töreni’ne katıldı. Törende açıklamalarda bulunan Yavaş'tan bir müjde de belediye personelinin maaş zam oranlarına yönelik geldi.

PERSONELİNİ ENFLASYONA EZDİRMİYOR

Başkan Yavaş açıklamasında, ABB personelini enflasyona karşı ezdirmemek için çalıştıklarını belirterek, pandemide, selde, depremde, afette, en kötü günlerde özveriyle çalışan ve dayanışma içerisinde olan mesai arkadaşlarının yanında olacağını söyledi.

Seçim sürecinde ABB personeline yönelik çeşitli iftiraların ortaya atıldığını da ifade eden Başkan Yavaş, "İftiralarla seçim kampanyası yönetenler 'su sayaçlarını PKK’lılar okuyacak' demişlerdi. Bugün tüm Türkiye şahittir ki sayaçları okuyan da, faturaları getiren de Ankara’nın tertemiz vatan evlatlarıdır." dedi.

‘’DEVLET KURUMU ÇALIŞANI KİMLİĞİ GETİRDİK''

Belediye personelinin zorla mitinglere götürülüp, futbol kulübü için tezahürat ezberletildiğini de dile getiren Yavaş, seçildikten sonra bütün ABB personelinin devlet kurumu çalışanı olarak kimlik kazanmasını sağladıklarını da altını çizdi.

YAVAŞ'TAN ZAM MÜJDESİ

Mansur Yavaş'tan bir müjde de belediye personelinin maaş zamlarına yönelik oldu. Toplantı ardından yaptığı açıklamada Başkan Yavaş, belediye personelini enflasyon karşısında ezdirmemek için çalıştıklarını ve bu kapsamda personelin maaşlarına yüzde 70 oranında zam yapıldığını açıkladı.

Haberankara.com