ANASAYFA Ankara ABB Başkanı Yavaş taksiciler için ücretsiz kamera uygulamasını duyurdu!

ABB Başkanı Yavaş taksiciler için ücretsiz kamera uygulamasını duyurdu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılan son açıklamalara göre yaşanan olumsuz olayların ardından Ankara'da ücretsiz taksilere kamera takılacağı ifade edildi.
yazar
Sinem GÜVEN
ABB Başkanı Yavaş taksiciler için ücretsiz kamera uygulamasını duyurdu!

Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından Kızılay'da esnaf ziyareti gerçekleştirildi. Bu çerçevede ziyarette hem dolmuşçular için hem de taksiciler için yaşanacak gelişmelerden bahsedildi.

TAKSİLER İÇİN KAMERA UYGULAMASI MÜJDELENDİ!

Bu ziyaretlerde hem taksicilerin hem de müşterilerin güvenliğinin düşünülmesi üzerine ücretsiz kamera uygulaması için çalışıldığını belirten Yavaş konu hakkında detaylara yer verildi. Konu hakkında yapılan açıklamalar çerçevesinde bir taksici tarafından, "7/24 hizmet alıyoruz. Fakat son günlerde taksicilerle alakalı can güvenliği sıkıntısı var. Bununla alakalı biz kameralı taksimetre ya da araçlara bir kamera, zaten zorunluluk geldi de 30 Haziran'a kadar bir zorunluluk var. Onunla alakalı bir desteğinizi bekliyoruz" denildi. 

Yavaş da "Nisan'dan sonrasını uzattık zaten Şoförler Odası ile de görüştük. Bir protokol yapıp bütün taksici esnafımıza oda ile beraber ücretsiz olarak o kameraları takacağız. Şu anda bin 800 kadar elimizde var eski tabletlerden onu kameraya çevirip, küçük olacak, aynaya takılacak ve kameraları biz oda ile beraber takacağız. Hem can güvenliğiniz hem de müşterilerin daha güvenli binmesi için daha iyi olacak" şeklinde ifadelere yer verildi.

MÜNİBÜSÇÜLER İÇİN DE BAKANLIĞA YAZI GÖNDERİLDİ!

Son olarak dolmuş esnafını da ziyaret eden Yavaş, "Ankara'nın en büyük depolama alanlarından birisi, minibüsçü arkadaşlarımızın çok sorunları var. Burası sit alanı alanı olduğu için rahat çalışma imkanı bulamıyorlar, bir çok eksikleri var. Ayrıca hatlardan şikayetleri var. Kendileri ile görüştük, 5 yıldır elimizden geldiği kadar kendilerine destekte bulunuyoruz. Çevre Bakanlığı'na da yazı yazdık halk otobüslerine yaptığımız gibi minibüsçü esnafımıza da destek olalım hem onlar kazansın hem de vatandaşı daha ucuz taşımaya devam edelim diye. O yazının da cevabı inşallah gelecek. Kendilerine desteğimiz aynen devam edecek." dedi.

Yorumlar
A
ALİ TÜRKAN 3 hafta önce
GEÇENLERDE , BOMBOŞ GİDEN TAKSİYE EL ETTİM ABİ ŞURAYA KADAR BENİDE ALSANA GÖTÜRSENE DEDİM ( DENEMEK İÇİN ZARF ATTIM ) ADAMIN BENİ DÖVMEDİGİ KALDI SUYLAMI ÇALIŞIYOR BU DALGAMI GEÇİYORSUN BENİMLE FALAN DEMEYE HOMURDANMAYA BAŞLADI PEKİ GERÇEK HAKİKAT BU İKEN BİZLER ANKARA HALKI OLARAK TAKSİLERİN KAMERA ÜCRETİNİ NİYE NEDEN NİÇİN ÖDEYELİM MANSUR YAVAŞ REFERANDUM YAPSIN BAKALIM KAÇ KİŞİ KABUL EDECEK BUNU SONUÇTA FATURASINI BANA KESECEK BENDEN TAHSİL EDECEK PARASINI
BEĞENME
0
CEVAPLA