ANASAYFA Ankara ABB Başkanı Yavaş, Travelexpo Ankara Fuarı'na katıldı!

ABB Başkanı Yavaş, Travelexpo Ankara Fuarı'na katıldı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ATO Congresium'da düzenlenen Travel Expo Ankara 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na konuşmacı olarak katılım sağladı. Başkan Yavaş, yaptığı konuşmada önemli ifadelere yer verdi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
ABB Başkanı Yavaş, Travelexpo Ankara Fuarı'na katıldı!

Türkiye'nin turizm değerlerinin sergilendiği turizm buluşması “Travel Expo Ankara 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı” tüm hızıyla devam ediyor. Başkent Ankara'nın turizm potansiyelini dünyaya tanıtmak üzere Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) ev sahipliğinde devam eden fuara 18 Kasım tarihi ile Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş da konuşmacı olarak katılım sağladı.

19 Kasım tarihine kadar ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nde ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuarda “keynote” konuşmacıları arasında yer alan ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan önemli açıklamalar geldi.

ekran-goruntusu-2023-11-18-205635.png

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YAVAŞ, TRAVELEXPO FUARI'NA KATILDI

ABB Başkanı Yavaş, ATO Congresium'da düzenlenen Travelexpo 6. Uluslararası Ankara Turizm ve Seyahat Fuarı'nda bir konuşma yaptı. Ankara turizmine yönelik projeleri kamuoyuyla paylaştıklarını anımsatan ve Beypazarı'nda gerçekleştirdikleri dönüşüm hakkında bilgi veren ABB Başkanı Yavaş, bugün Beypazarı'nın yılda 600 bin turist ağırlayan bir merkez olduğunu, burada büyük bir sosyal ve kültürel değişimin de yaşandığını söyledi.

ekran-goruntusu-2023-11-18-205658.png

Ankara'daki dönüşüm projelerine ilişkin örnekleri de paylaşan ABB Başkanı Yavaş, Ulus Meydanı'nda yer alan binadaki çalışmaların tamamlanarak ay sonunda hizmete alınacağını ve EGO Genel Müdürlüğü'nün buraya taşınacağını bildirdi.

ekran-goruntusu-2023-11-18-205705.png

Başkan Yavaş, proje hazırlıklarını ay sonu itibarıyla tamamlayacaklarını belirtti. ABB Başkanı Yavaş konuyla ilgili olarak "Önümüzdeki dönem Gençlik Parkı'nın önünden yerin altından geçirmek suretiyle tam bir meydan olacak Ulus." dedi.

ekran-goruntusu-2023-11-18-205743.png

"ANKARA HALKININ BİRÇOĞU MÜZELERİMİZİN YERLERİNİ BİLMİYOR"

Ankara'da turizmin olması için okullarda mutlaka yerel tarih dersi verilmesi gerektiğini, ziyaretçilere tanıtılması için önce Ankaralıların kendi şehrini tanıması gerektiğini vurgulayan ABB Başkanı Yavaş, "Ankara halkının bir çoğu müzelerimizin yerlerini veya hangi müzeler olduğunu dahi bilmiyor." ifadesini kullandı.

ekran-goruntusu-2023-11-18-205736.png

ABB Başkanı Yavaş, bazı ülkelerin büyükelçileriyle turistleri buraya çekmek ve Ankara'nın termal kapasitesini ortaya çıkartmak için çok sayıda görüşme yaptıklarını söyledi.

ekran-goruntusu-2023-11-18-205720.png

Gordion Antik Kenti ve Aslanhane Camisi'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alındığını hatırlatan ABB Yavaş, listeye aday gösterilen diğer yerlerle birlikte başkente daha fazla ziyaretçinin gelmesini beklediklerini kaydetti.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
TSYD Ankara Kupası'nın kazananı MKE Ankaragücü oldu!

TSYD Ankara Kupası'nın kazananı MKE Ankaragücü oldu!