ABB CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu'ndan teleferik hattı ile ilgili önemli açıklama

Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu, Yenimahalle-Şentepe’deki teleferik hattıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ABB CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu'ndan teleferik hattı ile ilgili önemli açıklama

ABB CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu, Yenimahalle-Şentepe’deki teleferik hattı ile ilgili konuştu. Neslihanoğlu, teleferik projesinin fantastik bir proje olduğunu söyledi.

ABB CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu, teleferik hattıyla ilgili, "Önümüzde rakamlar var ona bakacağız. Günlük kapasitesi 70 bin olan bir teleferik hattı var. Ortalama günlük binen sayısı bunun yüzde 10'u kadar bile değil, yaklaşık 6 bin civarında. Böyle bir kullanım varsa halk bu teleferiğe binmekten memnun mu değil mi hangi sonucu çıkarırsınız? Önce bunu bir düşünmek lazım" dedi.

"İNSANLARIN MAHREMİYETİ YOK"

Neslihanoğlu, "İnsanların mahremiyeti yok, teleferik konutların üzerinden geçiyor. Siz o binanın birinde otursanız, üzerinizden böyle bir şeyin geçmesini ister miydiniz? Komisyon başkanımız da bahsetti. 7-10 metrelik genişliği olan sokakların ortasına teleferik direkleri dikildi. Bu sokaklardan bir tane küçük araç zor geçiyor. Allah korusun, orada bir yangın olsa itfaiye o sokaklara giremez" ifadelerini kullandı.

ABB CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu'ndan teleferik hattı ile ilgili önemli açıklama

AYNI ANKAPARK GİBİ FANTASTİK BİR PROJE

Projenin fantastik olduğunu söyleyen Neslihanoğlu, "Bu yolcu taşımak için yapılan bir proje değil. Bu aynı Ankapark gibi fantastik bir proje. Antalya'da gördük, günler sürdü saatlerce helikopterle o insanları kurtarmak için bütün ülke oraya seferber oldu. Burada 105 tane kabin var. Öyle bir sorun olsa, altı tamamen konut. Konutların arasına sıkışmış bir bölge. Helikopterle bile kurtarılma yapılamaz. Ben maddi boyutlarını, karını zararını söylemiyorum" diye konuştu.

Yaşar Neslihanoğlu, "İnsanlar teleferiğe merak ettiğinden dolayı biniyor. EGO, yıllardır zarar ediyor ama EGO insanları işine, hastaneye, çocukları okuluna ulaştırmak için toplu taşıma hizmeti veren bir kurumdur. Tabii ki zarar da etse bunu belediye destekleyecektir. Komisyon başkanımız da söyledi, yönetim olarak bu sökülen parçaları kaldırıp bir yere atmayacağız. Ya farklı, gerçekten kullanışlı olabilecek bir yerde kurulumunu yapacağız ya da bunun satılması veya bütçeye kazandırılması yönünde bir uygulama yapacağız. O yüzden biz bunun bu şekilde oylanmasını talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER