ANASAYFA Ankara ABB’den engelli vatandaşlara simit camekan desteği!

ABB’den engelli vatandaşlara simit camekan desteği!

Ankara Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlara ekonomik destek sağlaması açısından 100 adet simit camekan dağıtacaklarını açıklamıştı. Yapılan açıklamanın ardından hak sahiplerini belirlemek üzere kura çekimi yapılacak.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
ABB’den engelli vatandaşlara simit camekan desteği!

Hak ve insan odaklı bir belediyecilik anlayışı sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) kentte birbirinden farklı pek çok sosyal desteğe imza atıyor. “Engelsiz Başkent” anlayışı ile hareket eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, projeleriyle engelli vatandaşları hem sosyal hayata kazandırmaya hem de ekonomik yönden desteklemeye devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlara ekonomik destek sağlamak ve sosyal hayata uyum sağlayabilmeleri için bu yıl da “100 adet simit camekânı dağıtımı” için kura çekilişi düzenledi.    Zabıta Daire Başkanlığı, bu sene de en az yüzde 40 engelli heyet raporuna sahip olan vatandaşlara “100 adet simit camekânı dağıtımı” için hak sahiplerini kura yöntemi ile belirlerken merak edilen detaylar da paylaşıldı.

ABB’DEN 100 ENGELLİ VATANDAŞA İŞ İMKANI

Zabıta Daire Başkanlığında noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişine, gelir testinden geçen 319 vatandaş katıldı. Kurada isimleri belirlenen 100 kişi 11 - 25 Aralık 2023 tarihleri arasında Zübeyde Hanım Mahallesi Zabıta Daire Başkanlığına başvuruda bulunabilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Olcay Erdal, “Bu yıl daha önceki yıllarda olduğu gibi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin engelli vatandaşlarımıza yaptığı pozitif ayrımcılık çalışmaları kapsamında alınan karar gereği, 100 engelli vatandaşımıza simit camekânı dağıtımını noter huzurunda ve canlı yayında gerçekleştirdik.

Önceki yıllarda edindiğimiz tecrübelere göre engelli vatandaşlarımız buradan hem belirli miktarda gelir elde ediyor aynı zamanda sosyalleşmeleri konusunda da büyük katkı sağlıyor.’’ dedi. Açıklamalarına devam eden ABB Zabıta Daire Başkanı Erdal, ‘’Bu yıl toplam 441 engelli vatandaşımızın başvurusu oldu. Bununla ilgili gerekli gelir testi çalışmalarını yaptıktan sonra 319 engelli vatandaşımızın simit camekânı çekilişine katılmaya hak kazandığını gördük. Noter, Halk Ekmek ve Engelliler Federasyonuyla yaptığımız çalışma kapsamında bugün çekilişle 319 vatandaşımızın 100’ü asil olarak kazanmış oldu. Bu vatandaşlarımız arasından daha sonra vazgeçen veya camekânını iade etmek isteyen olursa geri kalan 219 engelli vatandaşımız sırayla yedek olarak simit camekânı almaya hak kazanacak” değerlendirmesinde bulundu.

Kurada isimleri belirlenen 100 kişi 11 - 25 Aralık 2023 tarihleri arasında Zübeyde Hanım Mahallesi Zabıta Daire Başkanlığına başvuruda bulunabilecek. Şeffaf belediyecilik ilkesi gereği ABB TV ve Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanan kura çekilişinin ardından teslim edilecek simit camekânları sadece engelli vatandaşın kendisi veya engel durumuna göre birinci derece yakını tarafından işletilebilecek. Detaylar ilerleyen günlerde yapılacak kuranın ardından belli olacak. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
ASKİ Genel Müdürlüğü Taşkın yönetim Planı üzerine bir toplantı gerçekleştirdi

ASKİ Genel Müdürlüğü Taşkın yönetim Planı üzerine bir toplantı gerçekleştirdi