ANASAYFA Ankara ABB'den Pursaklar Belediye Başkanı Çetin'in itirazlarına yanıt! Katlı kavşak yapım işi ertelendi

ABB'den Pursaklar Belediye Başkanı Çetin'in itirazlarına yanıt! Katlı kavşak yapım işi ertelendi

Başkent Ankara'da trafik sorunlarının önüne geçilmesi için çalışmalar devam ediyor. Ankara'da yol yapım çalışmaları devam ederken Pursaklar ilçesinde katlı kavşak yapım işi için tarih verilmişti. Ancak projenin ertelenmesine karar verildiği bildirildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
ABB'den Pursaklar Belediye Başkanı Çetin'in itirazlarına yanıt! Katlı kavşak yapım işi ertelendi

Ankara'daki ulaşım ağının gelişmesi için çalışmalar devam ediyor. Başkentte trafik kazalarının önüne geçmek, yolların genişlemesi ve trafik akışının hızlanması için yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), projeler geliştirmeye devam ederken Esenboğa Havaalanı Yolu - Özal Bulvarı üzerinden Pursaklar ilçesine giriş ve çıkışlarda yaşanan trafik sıkıntısının çözümü için harekete geçmişti.

Ulaşım altyapısında büyük projelere imza atmayı sürdüren ABB, Havaalanı Yolu olarak da bilinen Esenboğa Havaalanı Yolu (Özal Bulvarı) üzerinden Pursaklar ilçesine giriş ve çıkışlarda yaşanan trafik sıkıntısının çözümü için katlı kavşak yapımı nedeniyle Özal Bulvarı'nda bazı kilometreler arasının trafiğe kapatılacağını duyurmuştu. ABB, Pursaklar'da katlı kavşak yapımı nedeniyle Özal Bulvarı 11'nci ve 13'ncü kilometreler arasının trafiğe kapatılacağını bildirmişti. Söz konusu çalışma için Pursaklar Belediye Başkanı'ndan bir açıklama geldi.

PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN'DEN ABB'YE ÇAĞRI

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ABB'nin protokol yolunda başlattığı çalışmanın ardından oluşan trafik yoğunluğu hakkında konuştu. Pursaklar Belediye Başkanı Çetin, yayımladığı videoda "Ankara Büyükşehir Belediyesi bu konuyu tekrar ve hızla yeniden planlamalı, yarın çok daha büyük sıkıntılar olacak." ifadelerine yer vermişti. Başkan Çetin'in çağrısına ABB'den yanıt geldi.

abb.jpg

ABB'DEN YANIT GELDİ

ABB'nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden bir son dakika açıklamasına yer verildi. ABB tarafından yapılan resmi açıklamada ''Hemşehrilerimiz tarafından yapımı yıllardır beklenen ve bölgede büyük ihtiyaç haline gelen “Pursaklar 1566. Cadde Özal Bulvarı Kesişimi Katlı Kavşak Yapım İşi” kapsamında kapatılacak yol ve alternatif güzergâhlara Cumhurbaşkanlığı Koruma Şube Müdürlüğü, Ankara Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ve Pursaklar Bölge Trafik ekiplerince sahada yapılan değerlendirmeler sonucunda karar verilmiştir. Belediyemiz bu kararı harfiyen uygulamıştır.

abb-pursaklar.jpg

İlçeye değer katacak ve kronik sorunları çözecek bu büyük projenin geçici sıkıntılarının olması doğal bir durumken bazı yolların kapatılmasına Pursaklar Belediye Başkanı yoğun itirazlarda bulunmuştur. “Pursaklar 1566. Cadde Özal Bulvarı Kesişimi Katlı Kavşak Yapım İşi” Pursaklar Belediye Başkanının yoğun itirazları nedeniyle, kendisinin bize ileteceği alternatif bir güzergâh önerisi ulaşıncaya dek askıya alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' ifadelerine yer verildi.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Mamak Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği başladı

Mamak Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği başladı