ANASAYFA Ankara AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki'den gençlere kitap tavsiyesi!

AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki'den gençlere kitap tavsiyesi!

Bugün AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı ve önceki dönem belediye başkanı Veysel Tiryaki tarafından sosyal medya üzerinden başlatılan kitap önerisi serisi ilgi gördü.
yazar
Sinem GÜVEN
AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki'den gençlere kitap tavsiyesi!

AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki tarafından cuma günleri sosyal medya hesapları üzerinden kitap önerisi videoları yayınlamaya başlanmıştı. Bu öneriler çerçevesinde ilk hafta mimar Turgut Cansever’in “Kubbeyi yere koymamak” adlı kitabını önerilirken, ikinci hafta ise Prof. Hasan Yılmaz’ın “Öğretmenim lütfun bu kitabı okur musun” isimli eserini tavsiye etmişti. Başlatılan bu kitap önerisi serisinin ise son derece ilgi gördüğü ifade edildi.

“YAŞAYAN KÜTÜPHANE YAPACAĞIZ!”

Altındağ Belediye Başkanlığı döneminde pek çok mahallede gençlik merkezleri ve kütüphaneler hizmete açtığını hatırlatan Altındağ Belediye Başkan adayı Veysel Tiryaki bu projelerin yanı sıra yaşayan kütüphanenin hayata geçirileceğinden bahsederek şöyle konuştu:  

“Belediye Başkanlığı dönemimde Altındağlı çocuklarımızın ve gençlerimizin edebiyatla, sanatla, sporla büyümeleri için büyük gayret gösterdik. Allah kısmet ederse de yeni dönemde buna dönük projelerimiz ve hizmetlerimiz artarak devam edecek. 

Mahalle kütüphanelerinin sayısını artıracağız inşallah. Onun dışında Altındağ’da yeni nesil yaşayan kütüphane projemizi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Gençlerin uygun koşullarda ders çalışabileceği ve kitap okuyabileceği, araştırma yapabileceği, aynı zamanda çay kahve içerek sosyalleşebileceği büyük bir mekanı kütüphane olarak hizmete açacağız inşallah. 

İki haftadır gençlere kitap okumayı özendirmek için sosyal medya üzerinden bir uygulama başlattık. Okuduğum ve sevdiğim kitaplara ilişkin önerilerimi bir video ile sosyal medya hesaplarım üzerinden tavsiye ediyorum. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini görüyorum, mutlu oluyorum. Yorumlardan bana da kitap tavsiye edenler oluyor. İmzalı kitap isteyenler oldu. Bunlar da mutluluk verici. Her hafta kitap önerisi yapmaya devam edeceğim inşallah.”

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Karar Meclis'ten geçti! Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımını 36 bine çıkarttı

Karar Meclis'ten geçti! Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımını 36 bine çıkarttı