Ankara dahil 13 ilde Sibergöz-50 operasyonu! 24 şüpheli yakalandı

Ankara dahil 13 ilde Sibergöz-50 operasyonları düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonlarda 24 şüpheli yakalandı.

Ankara dahil 13 ilde Sibergöz-50 operasyonu! 24 şüpheli yakalandı

Ankara dahil 13 ilde yapılan Sibergöz-50 operasyonlarında 24 şüpheli yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise X hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Ankara dahil 13 ilde düzenlenen Sibergöz-50 operasyonlarında 24 şüphelinin yakalandığı bildirdi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 13 ilde nitelikli dolandırıcılık, çevrim içi çocuk müstehcenliği, cinsel taciz ve yasa dışı bahis suçlarına yönelik jandarma tarafından düzenlenen "Sibergöz-50" operasyonlarında, hesaplarında 364 milyon lira işlem hacmi bulunan 24 şüphelinin yakalandığını paylaştı.

SİBERGÖZ-50 OPERASYONLARI HANGİ İLLERDE DÜZENLENDİ?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyon ile ilgili eski adı Twitter olan X hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Ali Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca, Elazığ, Niğde ve Edirne merkezli Adana, Diyarbakır, Mersin, Gaziantep, İstanbul, Amasya, Ankara, İzmir, Kastamonu ve Muğla olmak üzere 13 ilde "Sibergöz-50" operasyonlarının düzenlendiğini belirtti.

Ankara dahil 13 ilde Sibergöz-50 operasyonu! 24 şüpheli yakalandı

Yerlikaya, operasyonlarda hesaplarında 364 milyon lira işlem hacmi bulunan 24 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Yerlikaya, sözlerine şöyle devam etti:

"Kara vatanda olduğu gibi siber vatanda da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında. Operasyonlar sonucu çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart, taşınabilir bellek ve banka/kredi kartı ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Yerlikaya, Sibergöz-50 operasyonları sonucu ekiplere çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, paylaşımının sonunda ise operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı
SONRAKİ HABER