Ankara dahil 51 ilde Kentsel Dönüşüm Başkanlığı 865 arsayı satışa çıkardı

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından yayımlanan arsa satış ihalesi duyurusu ile aralarında Ankara'nın da yer aldığı 51 ilde arsa satışı yapılacağı açıklandı. Arsalar taksitle satılacak.

Ankara dahil 51 ilde Kentsel Dönüşüm Başkanlığı 865 arsayı satışa çıkardı

Türkiye'de pandemi döneminde konut fiyatlarında yaşanan yükseliş sonrasında arsa fiyatlarına da yansımış, satılık arsa fiyatları astronomik rakamlara sıçramıştı. Arsa almak her geçen gün daha da zorlaşırken devreye TOKİ girmiş, 100 bin sosyal konut projesinde konut imarlı arsalarda satışa çıkmıştı.

Arsa arzının arttırılarak fiyatların düşürülmesi amaçlanırken bu kapsamda yeni bir satış ilanı da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından yayımlandı. Yayımlanan ilan kapsamında 51 ilde yer alan 865 arsanın yüzde 25 peşinat ve 24 ay taksitle satılacağı ilan edildi. Arsa satışı yapılacak iller arasında Ankara'da yer aldı.

ANKARA'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞKANLIĞI TAKSİTLE ARSA SATIYOR!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Türkiye genelindeki 51 ilde, 865 muhtelif arsayı satışa çıkarıyor. Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Türkiye genelindeki 51 ilde, 865 muhtelif arsayı avantajlı koşullarla satışa çıkarıyor.

51 ilin merkezi noktalarındaki 865 arsa, yüzde 25 peşin, 24 ay vadeyle satışa çıkacak. Bakanlık, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim avantajı ile yatırım yapmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor. 9-10-11 Temmuz 2024 tarihlerinde saat 10:30’da yapılacak müzayedelere online katılım da sağlanabilecek.

ANKARA'DA ARSA SATIŞ İHALESİ HANGİ TARİHLERDE YAPILACAK?

Özellikle ev yapmak isteyen ve iş yerine uygun arsa arayan vatandaşlar; İstanbul’da 31, Ankara’da 37, Malatya’da 139, Mardin’de 16, Samsun’da 113 ve Şanlıurfa’da 119 muhtelif arsa için alıcılar gün sayıyor. Yüksek talep olan illerde katılım için başvurular başladı. Online katılım sağlanabilecek açık artırmalar 9-10-11 Temmuz günleri saat 10.30'da yapılacak.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Konferans Salonu Mustafa Kemal Mahallesi Çankaya / Ankara ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası Küçükçekmece / İstanbul’da yapılacak açık artırmaya internetten üzerinden de emlakmuzayede com tr adresinden teklif verilebilecek.

Düzenlenen ihaleye katılan kişiler teklif vererek arsa satışında alım şanslarını deneyebilecekler. Ankara'da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Konferans Salonu'nda ihaleye şahsen katılım yapılabileceği gibi isteyen kişiler de internet üzerinden açık arttırmaya katılım sağlayabilecekler. Arsa alımına hak kazanan kişiler yüzde 25 peşinat verdikten sonra kalan tutarı da 24 ay taksitle ödeyebilecekler.

SONRAKİ HABER