ANASAYFA Ankara Ankara Halk Ekmek'ten yapılan açıklama çölyak hastalarının yüzünü güldürdü!

Ankara Halk Ekmek'ten yapılan açıklama çölyak hastalarının yüzünü güldürdü!

Ankara Halk Ekmek, çölyak hastalarını sevindiren haberi duyurdu. Artık Başkent Market'te bulunan Halk Ekmek raflarında glütensiz kahvaltılık gevrek bulunuyor.
yazar
Haber Merkezi
Ankara Halk Ekmek'ten yapılan açıklama çölyak hastalarının yüzünü güldürdü!

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Halk Ekmek Fabrikası, bu sefer de çölyak hastalarına yönelik bir adım attı. Glütensiz ürünler, Halk Ekmek raflarında bir bir yer alıyor. 

Daha önce 5 adet glütensiz ürünü raflarına alan Halk Ekmek, bu sayıyı 21'e yükseltti. Son olarak fabrika, glütensiz kahvaltılık gevrek üretti. 

ÇÖLYAK HASTALARI VE GLÜTEN İNTÖLERANSI OLANLAR UNUTULMADI 

Çölyak hastaları ve glüten  intöleransı olan bireyler, ABB Halk Ekmek Fabrikası tarafından unutulmuyor. 

Ankara Halk Ekmek tarafından yapılan açıklamada, glütensiz ürünlerin, Ankara Halk Ekmek Fabrikası tarafından uygun fiyatlarla Başkentlilere ve “https://www.baskentmarket.com.tr/kategori/glutensiz-mamuller” sitesi üzerinden de 81 kente ulaştırıldığı belirtilerek, glütensiz kahvaltılık gevrek üretildiği bildirildi. 

HER AY GLÜTENSİZ KAHVALTI ETKİNLİĞİ DÜZENLENİYOR 

Halk Ekmek Fabrikası, 2022 yılında  Dünya Çölyak Günü’nde Ankara’daki iki ayrı çölyak derneği ile koordineli biçimde fabrika yemekhanesinde her yaştan 200 kişinin katılımıyla  “Glütensiz Kahvaltı” etkinliği gerçekleştirmeye başladı ve her ay kahvaltı etkinliklerine devam ediyor. 

Kahvaltıları ayda 1 pazar günü  Başkent Market GİMAT Şubesi’nde gerçekleşiyor. Kahvaltı etkinliğine katılmak isteyenler, Halk Ekmek Fabrikası'nın sosyal medya hesabı üzerinden detaylı bilgiye ulaşıyor. 

Haberankara.com 

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Mamak'ta 5 Milyon TL'lik kaçak malzeme yakalandı

Ankara Mamak'ta 5 Milyon TL'lik kaçak malzeme yakalandı