Ankara Kent Konseyi’nin 6’ıncı Genel Kurul Toplantısı başladı

Ankara Kent Konseyi’nin 6’ıncı Genel Kurul Toplantısı, Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla başladı.

Ankara Kent Konseyi’nin 6’ıncı Genel Kurul Toplantısı başladı

Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘Ortak Akıl’ çağrısı ile bir araya gelen ve 6 milyon Ankaralının tek yürek olduğu Ankara Kent Konseyi (AKK), ‘Bu Seyirde Herkes Kaptan’ sloganıyla düzenlenen Genel Kurulu başladı.

Katılımcılık, hesap verebilirlik, şeffaflık ve ortak aklın güçlü bir şekilde temsil edildiği, 2 bin 800’ü aşkın bileşeni ve 10 bine yaklaşan gönüllüsü ile 28 Çalışma Grubu ve 5 ayrı Meclisli bir yapıya ulaşan Ankara Kent Konseyi’nin 6’ıncı Genel Kurulu, Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştiriliyor.

5 YILDA 6 BİNDEN FAZLA TOPLANTI VE ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

5 yıllık sürede 100 binden fazla aktif yurttaş katılımının olduğu 6 binin üzerinde toplantı ve etkinlik, 15 bine yakın Meclis ve Çalışma Grubu gönüllüsü ile birlikte 25 milyon global etkileşim gerçekleşirken, 10 ulusal ve 3 uluslararası ödül ile 120 tavsiye kararının alındığı Ankara Kent Konseyi, yeni dönemde de kentin gelecek yüzyıla hazırlanması yolunda katkı sağlamaya devam edecek.

Ankara Kent Konseyi’nin 6’ıncı Genel Kurul Toplantısı başladı

ONUR, İSTIŞARE, DANIŞMA VE YÜRÜTME KURULLARI ÜYELERİ SEÇILECEK

Ankara Kent Konseyi’nin Genel Kurulu’nda; Onur Kurulu, İstişare Kurulu, Danışma Kurulu ve Yürütme Kurulu üyeleri ile diğer organlarının seçimi yapılacak. Bu kurullar arasında siyaset, yerel yönetim, bürokrasi, akademisyen, sivil toplum, iş, sanat, sendika, spor ve medya dünyasının ünlü ve önde gelen isimlerinin yer alması öngörülüyor.

Ankara Kent Konseyi’nin 6’ıncı Genel Kurul Toplantısı başladı - Resim : 2

HER ÜYE ADINA 1 FİDAN DİKİLECEK

Dünya Katılımcılık ve Demokrasi ödüllü de alan Ankara Kent Konseyi Genel Kurulu’na katılan her bir üye adına fidan dikimi de gerçekleştirilecek. Üyelere dikimi yapılacak fidanlar için de sertifikalar verilecek.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER