ANASAYFA Ankara Ankara Üniversitesi Bilim Ateşi Yakma Töreni'ni gerçekleştirdi

Ankara Üniversitesi Bilim Ateşi Yakma Töreni'ni gerçekleştirdi

Ankara Üniversitesinde eğitim-öğretimin başlamasının sembolü haline gelen “Bilim Ateşi” Güneş Meydanında yakılarak 2023-2024 Akademik Yılının başlangıcı yapıldı.
yazar
Haber Merkezi
Ankara Üniversitesi Bilim Ateşi Yakma Töreni'ni gerçekleştirdi

Ankara Üniversitesi geleneksel hale gelen Bilim Ateşi'ni yaktı.

16. Bilim Ateşi Yakma töreninde konuşan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar konuşmasına başlarken bölücü terör örgütünün Ankara’da gerçekleştirdiği bombalı terör girişimini kınadı. Türkiye Cumhuriyetinin ve aziz Türk Milletinin bu saldırılara boyun eğmeyeceğini kaydeden Rektör Ünüvar, tedavileri Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesinde devam eden kahraman polislerimize geçmiş olsun dileklerini iletti.

bilimatesi-son.jpg

"NE MUTLU Kİ ANKARA ÜNİVERSİTELİ GENÇLER OLDUNUZ"

Ünüvar, öğrencilere ilişkin olarak “Ne mutlu ki Ankara Üniversiteli gençler oldunuz. Bugün sizler için yıllardır verdiğiniz emeğin ödülünü alma zamanı. Bugün yaşamınızda yeni bir sayfa açılıyor…” dedi. Rektör Ünüvar konuşmasında öğrencilere şu ifadelerle seslendi: “Ankara Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana alanının öncüsü olarak bugüne kadar 300 binin üzerinde nitelikli mezun vermiştir. Sizler de bugün 77 yıldır adını her alanda duyuran Büyük Ankara Üniversitesi Ailesi’nin bir parçası oldunuz. Dünyanın ve Türkiye’nin her bir köşesinde bir Ankara Üniversitesi mezununa rastlayabilirsiniz.” dedi.

Öğrencilerin Ankara Üniversitesindeki eğitim süreleri boyunca mesleki bilgi ve donanıma sahip olacaklarını fakat bunun yanı sıra entelektüel bilgi birikimi de kazanacaklarını söyleyen Ünüvar, şöyle devam etti:

“Alanında uzman akademisyenlerimizden ve modern teknik imkânlarımızın bulunduğu alanlarımızda uygulamalı eğitim alırken bir yandan da farklı bakış açıları kazanacak, farklı kültürel, sportif ve sanatsal birikimlerle geleceğinize katkıda bulunacaksınız. Amacımız sizleri sadece Ankara Üniversitesinden mezun etmiş olmak değil. Devletimize, milletimize ve insanlığa faydalı birer birey olarak yetişmenizi sağlamak”

Anıtkabir’e Ziyaret

ank-universitesi.jpeg

Ankara Üniversitesi yönetimi, akademisyenler ve öğrenciler, “Bilim Ateşi Yakma Töreni” sonrası Anıtkabir’i ziyaret etti. Rektör Ünüvar, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesinin önünde gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'da volkanik patlamalar sonucu oluştu ama kimse bilmiyor! Oraya giden gözlerine inanamayacak

Ankara'da volkanik patlamalar sonucu oluştu ama kimse bilmiyor! Oraya giden gözlerine inanamayacak