Ankara Yenimahalle'de 2 milyon 500 bin lira değerinde kaçak gıda maddesi ele geçirildi

Ankara'da ekiplerin gıda denetimleri devam ediyor. Son olarak yapılan bir operasyonda 2 milyon 500 bin lira değerinde kaçak gıda maddesinin ele geçirildiği açıklandı.

ANKARA (İHA) - Başkent Ankara'da gıda denetimlerine ara verilmiyor. Halkın güvenliğini sağlamak adına yapılan denetimler hız kesmeden devam ederken bu denetimlerle ilgili bilgiler de verilmeye devam ediyor.

Ekipler, kentteki denetimlerini aralıksız olarak sürdürürken yapılan bir son dakika açıklamasına göre Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde düzenlenen operasyonda milyonlarca lira değerinde kaçak gıda maddelerinin ele geçirildiği bildirildi.

ANKARA'DA 2 MİLYON 500 BİN TÜRK LİRASI DEĞERİNDE KAÇAK GIDA MADDESİ ELE GEÇİRİLDİ

Ankara İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık Şube Müdürlüğü, Yenimahalle İlçe Jandarma Komutanlığı ve Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince, K. Y. isminde bir şahsa ait işyerine baskın yapıldı.

Yapılan baskında sahte ve kaçak gıda maddelerine el konuldu. Yaklaşık 2 milyon 500 bin Türk Lirası değerinde ürün ele geçirildiği ifade edildi.

Ankara Yenimahalle'de 2 milyon 500 bin lira değerinde kaçak gıda maddesi ele geçirildi

Ankara İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık Şube Müdürlüğü, Yenimahalle İlçe Jandarma Komutanlığı ve Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda ele geçirilen gıda ürünleri de şöyle listelendi;

"Bin 650 adet şişe reçel, 136 bin 800 adet mayonez, 85 bin 500 adet ketçap, 3 bin 60 adet şişe Mayonez, 600 kilogram Salça."

Ekipler gıda denetimi çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.

Haberankara.com