ANASAYFA Ankara Ankara'da arkadaşı tarafından öldürülen 17 yaşındaki çocuğun ailesi katile yardım edenlerin de ceza almasını istiyor!

Ankara'da arkadaşı tarafından öldürülen 17 yaşındaki çocuğun ailesi katile yardım edenlerin de ceza almasını istiyor!

Ankara'da yaşanan kavga sonucunda 17 yaşındaki çocuk hayatını kaybetmişti. Olayın ardından ailesi katile yardım edenlerin ceza almasını istediğini belirtti.
yazar
Sinem GÜVEN
Ankara'da arkadaşı tarafından öldürülen 17 yaşındaki çocuğun ailesi katile yardım edenlerin de ceza almasını istiyor!

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da arkadaşı tarafından bıçakla öldürülen 17 yaşındaki H.Ü.'nün acılı ailesi katil zanlısına yardım eden ve H.Ü’yü tuzağa düşüren kişilerin de gereken cezayı alması için yetkililere seslendi. Yaşanan bu cinayette bir azmettiricinin de bulunduğu hakkında şüphelerin bulunduğundan bahsedildi.

13 Şubat tarihinde Ankara’nın Sinan ilçesinde arkadaşı tarafından bıçakla öldürülen lise öğrencisi H.Ü'nün acılı ailesi, öldürüldüğü Tuna Parkı'nda bir araya gelerek katil zanlısının gereken cezayı alması için yetkililere seslendi. Mahalle sakinleri, H.Ü.'nün arkadaşları ve sevenlerinin bir araya geldiği parkta, H.Ü.'nün ailesi ve avukatı basın açıklamasında bulundu. 

KATİL ZANLISINA YARDIM EDENLERİN GEREKLİ CEZAYI ALMASINI İSTİYORLAR!

Ailenin avukatı Kurt, kamera görüntülerinde H.Ü.'nün öldürülmesine sebep olan 4 sınıf arkadaşı olaya dahil olmasına rağmen sadece bir kişinin tutuklandığını belirterek, “Katil zanlısının azmettiricisi olduğundan şüphelenilen ve olaydan bir gün önce yaşanılan tartışmada katil zanlısıyla birlikte olan kız arkadaşının dosyada sadece bilgi sahibi olarak kollukça ifadesinin alınmış olması tarafımızca anlaşılamamaktadır. Ayrıca tutanaklara ve güvenlik kamera kayıtlarına göre olaya yakın mesafede bulunan ve olayı izleyen bir başka erkeğin ve kızın bulunduğu tespit edilmiş ancak bu iki kişinin kimlikleri belirlenememiştir. Alınan ifadeler sonrası kasten yaralamadan soruşturma başlatılmış ve sadece katil zanlısı hakkında tutuklama kararı verilmiştir. Ancak iddianamenin planlayarak ve tasarlayarak kasten öldürme suçundan düzenlenmesi gerekmekte olduğu gibi yardım eden diğer tüm şüphelilerin de tutuklanması gerekmektedir" dedi.

Bu çerçevede katilin yanı sıra ona yardım edenlerin de gerekli cezayı almaları için mücadele edileceğinden bahsedildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'da oynanan Sincan Belediyespor ile Eskişehirspor karşılaşmasının ardından kavga!

Ankara'da oynanan Sincan Belediyespor ile Eskişehirspor karşılaşmasının ardından kavga!