Ankara'da bir lise öğrencisi öğretmenini bıçakladı!

Başkent Ankara'da bir öğrencinin öğretmenini bıçakladığı anlara ilişkin kamera kaydı görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. İddiaya göre okula elektronik sigara getirdiği gerekçesi ile ailesine haber veren öğretmenine pusu kuran öğrenci, öğretmeninin yaralanmasına neden oldu.

Ankara (İHA) - Ankara’da bir lise öğrencisinin okula elektronik sigara getirdiği için ailesine haber veren öğretmenini bacağından bıçakladığı iddia edildi. Öğretmenine pusu kuran öğrencinin o anları ise anbean güvenlik kamerasına yansıdı. Olay, Ankara'nın Pursaklar’ ilçesinde yer alan bir lisede meydana geldi. İddialara göre, 17 yaşındaki lise 4’üncü sınıf öğrencisi R. U., 22 Nisan günü okula getirilmesi yasak olan elektronik sigara ile yakalandı.

Bunun üzerine müdür yardımcısı S. D. (55), durumu öğrencinin ailesine bildirdi. Ailesine haber verilmesine sinirlenen R. U., 29 Nisan günü elindeki bıçakla okulun giriş katındaki merdivenlerde öğretmeninin beklemeye başladı. Çıkış kapısına yönelen S. D.'ye arkasından saldıran R. U., öğretmenini bacağından bıçakladıktan sonra kaçarak okuldan ayrıldı.

“OKULA BIÇAK GETİRİP SAKLAMIŞ”

Okuldakilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralı öğretmen ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye sevk edildi. Bacağına 12 dikiş atılan öğretmen S. D., tedavisinin ardından taburcu edildiği ve genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Saldırgan öğrenci ise polis ekiplerince kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Ankara'da bir lise öğrencisi öğretmenini bıçakladı!

Bir başka öğretmen H. T. ise, “Saldırgan öğrenci daha önceden elektronik sigara ile ilgili uyarmış. Ardından da sigara alındığı için gurur meselesi haline getirmiş. Sonra da okul müdür yardımcımız odasının kapısını açarken, saldırgan merdivenlerden koşarak öğretmenini bacağından iki kez yaralamış. Daha önceden kafasında tasarlamış saldırıyı. Polis öğrenciyi gözaltına aldı. Yaralı öğretmen de hastaneye götürüldü. Dikiş atıldıktan sonra taburcu edildi. Sağlık durumu şu anda gayet iyi” şeklinde konuştu. Olaya ilişkin görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Haberankara.com