ANASAYFA Ankara Ankara'da da kayıtlı olmak üzere 48 suçtan aranan sanık yakalandı!

Ankara'da da kayıtlı olmak üzere 48 suçtan aranan sanık yakalandı!

Ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamaya yönelik çeşitli çalışmalar yapılıyor. Asayiş çalışmaları hız kesmeden devam ederken suç ve suçlulara yönelik başarılı operasyonlara imza atılıyor. Bu kapsamda 48 suçtan kaydı bulunan araması olan şahsın da yakalandığı bildirildi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara'da da kayıtlı olmak üzere 48 suçtan aranan sanık yakalandı!

Ülkemizde güvenlik güçlerinin asayiş çalışmaları devam ediyor. Kentlerin huzur ve güvenliği sağlamak için denetim, operasyon, uygulama ve asayiş çalışmaları devam ederken  suç ve suçlulara yönelik çalışmalara ilişkin bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. 

Türkiye'nin pek çok ilinde sosyal medyadan dolandırıcılık olayına karışan ve hakkında davalar açılan sanığın yakalandığı bildirildi. Ankara'dan da suç kaydı olan şahsın Mersin'de yakalandığı bildirildi. Şahsın, hakkında açılan davalarla ilgili ifade vermesi ise 5 gün sürerken detaylar ortaya çıktı.

48 SUÇTAN ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

Emniyet güçlerinden alınan bilgiye göre Mersin'in Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Çeşmeli yol uygulaması noktasında 8 aydır 48 suçtan aranma kaydı olan 21 yaşındaki O. T.'yi yakaladı. Yakalanan şahıs jandarmadaki işlemlerinin ardından Erdemli Adliyesi'ne sevk edildi.

Nitelikli dolandırıcılıktan 74 kaydı bulunan, 48 dosyadan ise ifadesi alınması gereken O. T., mahkemeye çıkartıldı. Sanık, ses ve görüntülü bilişim sistemiyle (SEGBİS) 48 ayrı suçtan hakkında dava açılan mahkemelere bağlanarak ifade verdi. İfade işlemi 5 gün süren sanık tutuksuz yargılanması devam etmek üzere serbest kaldı. 

ANKARA'DAN DA SUÇ KAYDI BULUNUYOR

Emniyet güçlerinden alınan bilgiye göre yargılanması devam edecek olan sanığın 15'i İstanbul olmak üzere Ankara, Mersin, Van, Manisa, Denizli, Kırşehir, Samsun, Yalova, Antalya, Elazığ, Erzincan, Kars, İzmir, Kocaeli, Kayseri, Balıkesir, Şırnak, Yozgat, Bursa, Adana, Eskişehir, Kütahya, Tokat, Niğde, Aksaray, Hatay ve Muğla'dan birçok kişiyi sosyal medyadan dolandırdığı iddia ediliyor. Yapılacak olan duruşmanın ardından sanık hakkında karar çıkacak. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *