ANASAYFA Ankara Ankara'da fabrika yangınında kardeşini kaybeden ağabey, işletme sahiplerine tepki gösterdi!

Ankara'da fabrika yangınında kardeşini kaybeden ağabey, işletme sahiplerine tepki gösterdi!

Ankara'da bir sünger fabrikasında meydana gelen yangında hayatını kaybeden bir kadının ağabeyi, yangının ihmal sonucu çıktığını ileri sürerek fabrika sahiplerine sert bir tepki gösterdi.
Ankara'da fabrika yangınında kardeşini kaybeden ağabey, işletme sahiplerine tepki gösterdi!

19 Eylül tarihinde Ankara'da bulunan 3 katlı bir sünger fabrikasında başlayan yangında fabrika çalışanlarından muhasebe müdürü M. Ç. (56) ile işçiler S. N. A. ve H. C. hayatlarını kaybetti. Olay sonrası Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan fabrika sahibi H. D. ise mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. M. Ç.'nin cenaze töreni için hazırlıklar yapılırken, ağabeyi H. R. Ü., kardeşinin ölümünün ihmal sonucu olduğunu iddia ederek fabrika sahiplerine sert eleştirilerde bulundu.

"KESİNLİKLE BİR İHMAL VAR"

Ünal, "Kesinlikle ihmal var, orada insan canı en son sıradaydı" dedi ve olayla ilgili şunları ifade etti:

"Kardeşim minder üreten şirkette üç aydır çalışıyordu. Kardeşimi bir kez oraya bırakmıştım. O zaman sormuştum buranın kapısı nerede diye. Sormamım sebebi ise şirketin önünde minderlerin yığılı olmasıydı. Buradan nasıl çıkacaksınız diye sormuştum kendisine. Orada hiçbir tedbirin olmadığını gördüm. Yangın merdiveni bile yoktu. Bu olayda kimin ihmali varsa cezalandırılmasını istiyorum ki bir daha böyle şeyler olmasın. Geride kalan bizler ne yapacağız hiç bilmiyorum. Kesinlikle bir ihmal var. İnsan hayatının önünde daha önemli ne olabilir ki, orada insan canı en son sıradaydı. Şikayetçi olacağız. Kardeşimin çalıştığı yer ‘merdiven altı’ denilemeyecek kadar bile kötüydü"

Ağabey Ünal'ın bu açıklamaları, fabrikada yaşanan trajik olayın ardından güvenlik ve iş sağlığı önlemlerine yönelik daha fazla dikkat çekilmesi gerekliliğini vurguluyor.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı başvuru tarihleri ve ücreti belli oldu!

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı başvuru tarihleri ve ücreti belli oldu!