Ankara'da inşaat halindeki bina çöktü! 2'si ağır 6 kişi yaralandı

Ankara'nın Keçiören ilçesinde çalışmaların devam ettiği bir inşaatta çökme meydana geldiği bildirildi. Söz konusu çökme sonucu yaralıların olduğu öğrenildi.

Korku dolu anlar Ankara'nın Keçiören ilçesinde yaşandı. Söz konusu olay Kösrelik mahallesinde gerçekleşti. Devam eden bir inşaat alanında çökme meydana gelmesi sonucu yaralı işçilerin olduğu ve enkazdan ağır yaralı olarak kurtarılan işçiler olduğu ifade edildi.

BİNA ÇÖKMESİNİ VATANDAŞLAR FARK ETTİ

Yaşanan olayın ilk olarak inşaat çevresindeki vatandaşlar tarafından görüldüğü öğrenildi. İnşaat yerinde bir enkaz gören vatandaşlar hızlı bir şekilde olay yerine ekipleri çağırdı. Hızlı bir şekilde olay yerine gelen emniyet, itfaiye ve sağlık ekipleri göçük altında kalan işçileri kurtarmak için çalışmalara başladı.

Yapılan çalışmalar sonucu göçük altında kalan işçiler kurtarıldı. İtfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmalarında kurtarılan işçilerden durumunun 2'sinin ağır olduğu ifade edilirken yaralanan toplam 6 işçinin çevre hastanelere nakledildiği bildirildi. Söz konusu olaya şahit olan vatandaşlarda bina inşaatının çökmesinden dolayı korku dolu anlar yaşadı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Dün öğle saatlerinde yaşanan olayın ardından adli makamların bir soruşturma başlattığı açıklanırken, akıllara gelen ilk soru çökmenin nedeninin ne olduğu şeklinde oldu. İlgili birimler tarafından detaylı bir şekilde yapılacak çalışmanın ardından meydana gelen inşaat çökmesinin sebebinin bir kaza ya da ihmal olup olmadığının kesin olarak ortaya çıkması bekleniyor.