ANASAYFA Ankara Ankara'da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu!

Ankara'da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu!

Ramazan ayına kısa bir süre kalırken, Ramaza'nın vazgeçilmezi olan pidenin fiyatları da belli oldu. Ankara'da bu sene Ramazan pidesinin fiyatı 15 lira olarak açıklandı.
Ankara'da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu!

Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kaldı. İslam dünyası için önemli bir gün olan ve 11 ayın sultanı olarak adlandırılan Ramazan ayının vazgeçilmezi ise sıcacık Ramazan pidesi. 

İftar sofralarının vazgeçilmezi sıcacık Ramazan pidelerinin bu seneki fiyatı ise açıklandı. Ankara'da Ramazan pideleri 2024 yılında cep yakıyor. 

250 GRAM PİDENİN FİYATI DUDAK UÇUKLATTI 

Her yıl Ramazan ayında vatandaşların severek tükettiği ve iftar sofralarının baş tacı olan Ramazan pidesi, geçtiğimiz yıl yani 2023 yılında 10 lira olarak satılıyordu. Bugün ise, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, 2024 yılı Ramazan pidesi fiyatlarını açıkladı. 

Başkan Balcı tarafından yapılan açıklamaya göre,  250 gram Ramazan pidesinin bu yılki fiyatı 15 lira oldu. Yapılan açıklamalar ardından Ramazan pidesinin fiyatları gündem oldu. 

KİLOGRAM FİYATI 60 LİRA 

Balcı, Ramazan pidesinin 300 gram 18 lira olacağını belirtirken, kilogram fiyatının ise 60 lira olacağını açıkladı. 

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi pide fiyatları duyanlara dudak uçuklatırken, 2024 yılı Ramazan pidesi fiyatları da kısa sürede gündem oldu. Vatandaşlar, açıklanan fiyatların pahalılığını dile getirdi. 

Haberankara.com 

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Pursaklar Belediyesi vatandaşlarını Pursaklar Yaşam Merkezine davet etti

Pursaklar Belediyesi vatandaşlarını Pursaklar Yaşam Merkezine davet etti