Ankara'da sağanak yağış etkili oldu

Başkent Ankara için sağanak yağış uyarısı verilmişti. Ankaralılar 23 Mayıs tarihi için uyarılırken yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli istenirken beklenen yağış, kentin pek çok noktasında etkisini gösterdi.

ANKARA (AA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Ankara Valiliği, AKOM ve Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından Başkentte etkili olması beklenen sağanak yağışlara karşı çeşitli uyarılar yapılmıştı. Ankara için yapılan hava durumu uyarıları devam ederken kentte beklenen sağanak yağış da etkisini gösterdi.

Ankara'da sağanak etkili olurken kentin pek çok noktası sabah saatleri itibariyle yağış aldı. Kentte sabah saatlerinde başlayan ve zamanla etkisini artıran sağanak, trafikte kısa süreli aksamalara yol açarken an itibariyle olumsuz bir haber de bulunmuyor.

ANKARA'DA SAĞANAK ETKİLİ OLDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son verilere göre Ankara genelinde bugün saat 13.00'ten ertesi gün saat 03.00'e kadar gök gürültülü sağanağın etkili olması beklendiği öğrenildi. Ankara Valiliği de kuvvetli sağanağın neden olabileceği ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Öte yandan Ankara'nın Polatlı ilçesinde fırtınanın etkisiyle yer yer oluşan toz bulutları trafikteki sürücülere zor anlar yaşattı. Ankaralıların gece saat 03.00'e kadar dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Haberankara.com