ANASAYFA Ankara Ankara'da sağanak yağış etkili olmaya başladı!

Ankara'da sağanak yağış etkili olmaya başladı!

Başkent Ankara'da beklenen sağanak yağışlar an itibariyle yerel kuvvetli olarak etkisini göstermeye başladı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara'da sağanak yağış etkili olmaya başladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) Başkent Ankara'da hafta sonu itibariyle sağanak yağışların etkili olacağını bildirmişti. Başkentte beklenen sağanak yağışlar yerel kuvvetli olarak etkisini göstermeye başladı.

ANKARA'DA SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLMAYA BAŞLADI

Ankara'da 28 Eylül gününden itibaren etkisini gösteren yağışlı hava bugün de etkili oluyor. MGM tarafından yapılan hava durumu değerlendirmesine gör hafta sonu etkili olarak sağanak yağışlar Mamak ve Çubuk ilçelerinde başladı. İki ilçede sağanak yağış etkisini gösterirken vatandaşlardan da dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

ÇUBUK VE MAMAK'TA SAĞNAKA ETKİLİ OLDU

Mamak ve Çubuk ilçesindeki yağış nedeniyle bazı yollar su altında kaldı. Yağışlı havanın yarın da etkili olması beklenirken MGM, Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi. ABB tarafından yapılan açıklamaya göre de 1 Ekim Pazar günü sabah saat 12.00 ile 20.00 arasında sağanakların etkili olacağı bildirildi.

Ekiplerin teyakkuzda olduğu açıklanırken vatandaşlardan da belirtilen saat aralıklarında dikkatli olmaları, mümkün olduğunca da dışarı çıkmamaları istendi.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Samsung Galaxy S24 serisinin tasarımı sızdırıldı!

Samsung Galaxy S24 serisinin tasarımı sızdırıldı!