ANASAYFA Ankara Ankara'da yaşanılacak en güzel 5 semt

Ankara'da yaşanılacak en güzel 5 semt

Ankara'da yaşamak isteyenler, okul yada iş dolayısı ile Ankara'ya taşınmak zorunda olanlar Ankara'nın en iyi yaşanılabilir semtlerini merak ediyor.
Ankara'da yaşanılacak en güzel 5 semt

Ankara'ya taşınacak olanlar yada okul, iş gibi konular yüzünden Ankara'ya taşınmak zorunda kalanların en çok merak ettiği şeylerden biri Ankara'da yaşanılacak en güzel en sakin ve en temiz semtler.

Başkent'te okul ve iş dolayısı ile artış gösteren göçün ardından Ankara'da yaşanacak en iyi semtler merak konusu oldu. Ankara taşınacaklar ve Haberankara.com okurları için Ankara'nın en güzel 5 semtini derledik.

oran-001.jpg

BAHÇELİEVLER

Adını bir eskiden o bölgede sadece bahçeli evlerin yer almasından alan Bahçelievler şimdilerde Ankara'nın merkezi konumunda. Bu semtte Ankara çapında ün kazanmış iki büyük cadde var. 4. Cadde ve 7.Cadde arasında kalan Bahçelievler gençlerin özellikle sevdiği semtler arasında yer alır.

Özellikle Bahçelievler 7. Cadde Ankara'nın en ünlü ve en işlek caddesi arasında. Kentin en sosyal caddeleri arasında yer alan 7. Cadde gençler tarafından en çok tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Aynı zamanda Bahçelievler modernliği ile de dikkat çekiyor.

bahcelievler.jpg

ÇANKAYA

Ankara yaşam deyince ilk akla gelen yerleşim yeri Çankaya’dır. Kentin hem en pahalı hem de en sosyal ilçeleri arasında yer alan Çankaya 1 milyonluk nüfusu ile Ankara'nın en kalabalık ilçeleri arasında yer alıyor. İçinde bulundurduğu olanaklar nedeniyle yerleşmek için en çok tercih edilen yerlerden biri kuşkusuz ki Çankaya’dır.

cankaya.jpg

TUNALI

Ankara'ya bir kere gelip gitmiş birine bile Tunalı dediğinizde aklına ilk Tunalı Hilmi Caddesi ve Kuğulu Park gelir. Tunalı Hilmi Caddesi Ankara'nın en işlek caddeleri arasında yer alır.

Caddenin iki yanında sıralanmış cafe ve restoranlar günün her saatinde canlılık yaşıyor. Ankaralı gençlerin en sevdiği caddelerden biridir Tunalı Hilmi. Kuğulu Park ise Ankara’nın simgelerinden biri olarak kabul edilebilir. Ankara'da Kuğulu Park'ta oturup soluklanmamış birini bulamazsınız.

tunali.jpg

GAZİOSMANPAŞA

Eğer Ankara'da elit bir yerde yaşamak istiyorsanız mutlaka Gaziosmanpaşa'yı gidip görmeniz gerek. Gaziosmanpaşa Ankara’nın en eski yerleşim yerlerinden biri ve aynı zamanda Ankara'da yaşanacak en iyi semtler arasındadır.

Çevresinde çok fazla elçilik bulunması sebebiyle öne plana çıkmaktadır. Gerçekten de büyükelçiliklerin çoğu Gaziosmanpaşa’da bulunur.

gaziosmanpasa.jpg

ORAN

Oran diyince herkesin aklına siyasete damga vurmuş isimlerden olan Bülent Ecevit gelir. Bülent Ecevit'in evi ile ünlenen Oran, Türk siyasetinde çoğu parti liderine ev sahipliği yapmıştır. Oran'ın dikkat çekici bir diğer özelliği ise Ankara'nın en yüksek noktası olmasıdır.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Son Dakika! CHP Kurultay tarihi belli oldu

Son Dakika! CHP Kurultay tarihi belli oldu