ANASAYFA Ankara Ankara'da yoğun sis!

Ankara'da yoğun sis!

Ankara'da bugün yer yer yağışlı havanın etkili olacağı MGM tarafından açıklanmıştır. Açıklanan hava durumu verilerinin ardından Ankara'da öğle saatleri itibariyle sis etkili oldu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara'da yoğun sis!

Ülkemizde çeşitli hava olayları yaşanmaya devam ediyor. Başkent Ankara'da 6 Aralık tarihinde etkili olacağı söylenen yağış uyarısının ardından kentte sis hakimiyeti yaşandı. Öğle saatlerinden itibaren Ankara'nın pek çok noktasında sis görülürken bazı yerlerde deyim yerindeyse göz gözü görmedi.

Özellikle Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Dikmen semti ve Oran Mahallesi'nde yoğun olarak etkisini gösteren sis nedeniyle görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü.

ANKARA'DA YOĞUN SİS ETKİLİ OLDU

Başkent Ankara'nın cadde ve bulvarlarında sürücüler zor anlar yaşarken, yüksek kesimlerde kartpostallık görüntüler oluştu. 

Ankara’da gece saatlerinden itibaren etkili olan yoğun sis, bazı yerlerde günün ilk ışıklarıyla birlikte etkisini sürdürdü. 6 Aralık tarihin sabah saatlerinde ise şehrin büyük kısmında hakim oldu. Görüş mesafesi yer yer 10 metreye kadar düştü. 

KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Sisin görüş mesafesini azaltması nedeniyle sürücüler trafikte kontrollü ve yavaş seyretti. Şehir merkezindeki yüksek katlı binaların üst kısımları sise büründü.

Ankara’da saatlerinden itibaren itibaren etkili olan yoğun sis, şehrin büyük kısmında hakim oldu. Görüş mesafesi yer yer 10 metreye kadar düşerken vatandaşlar da bu anları ölümsüzleştirdi.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Ankara'da üniversite öğrencileri nostaljik tramvay turu yaptı

Ankara'da üniversite öğrencileri nostaljik tramvay turu yaptı