ANASAYFA Ankara Ankara'daki tüm birimler ALARMA GEÇTİ! 8 saat boyunca etkili olacak her an yasak gelebilir

Ankara'daki tüm birimler ALARMA GEÇTİ! 8 saat boyunca etkili olacak her an yasak gelebilir

Yurt genelinde etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle MGM'nin hava durumu raporu yenilendi. MGM, yayımladığı son hava durumu değerlendirmelerine göre 17 ilde sarı kodlu uyarı verirken Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Valiliği de vatandaşları uyardı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara'daki tüm birimler ALARMA GEÇTİ! 8 saat boyunca etkili olacak her an yasak gelebilir

Türkiye, eylül ayının bitmesine sayılı günler kala sağanak yağışların etkisine girdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan hava durumu değerlendirmesinde sağanak yağışların bir süre daha etkisini sürdüreceği açıklanırken 17 ilde sarı kodlu uyarı verildi.

MGM tarafından yapılan açıklamada sağanak uyarısı yapılan iller arasında Ankara'da yer alırken yağışların etkisini en fazla 1 Ekim Pazar 2023 tarihinde göstereceği kaydedildi. Ankara'da sağanak yağışların hakim olacağının açıklanması ile birlikte ani sel, su baskını, taşkın ve trafikte aksamalar olabileceği kaydedildi. MGM, İç Anadolu'nun kuzeyi ve doğusunda yerel kuvvetli ve gök gürültülü sağanak beklendiği bildirdi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN SON DAKİKA UYARISI GELDİ

Ankara Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ankara Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi verilerine göre bir değerlendirmede bulunuldu. Ankara Valiliği, Twitter (X) resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ''Ankara'da Yerel Kuvvetli Sağanak ve Gök Gürültülü Sağanak Yağış Bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nden alınan son verilere göre; Pazar günü Ankara'nın kuzeyi ve doğusunda yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.'' ifadelerini kullandı.

valilik-ankara.jpg

Yağışların 1 Ekim Pazar günü saat 12.00 ile 20.00 arasında etkili olacağı kaydedildi. Vatandaşların yerel kuvvetli olarak yağması beklenen yağmurlarda dikkatli olmaları gerektiği bildirildi.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 17 ilde sarı kodlu uyarı yayımladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 17 ilde sarı kodlu uyarı yayımladı!