ANASAYFA Ankara Ankara'nın ismi değişti! İşte Ankara'nın yeni ismi

Ankara'nın ismi değişti! İşte Ankara'nın yeni ismi

Popüler teknoloji uygulamaları arasında yer alan yapay zeka her geçen gün yeni bir mahareti ile gündem oluyor. Yapay zeka Türkiye'deki 81 ilin ismini değiştirirken Ankara'ya verdiği isim de merak konusu oldu.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara'nın ismi değişti! İşte Ankara'nın yeni ismi

Teknolojinin gelişmesi ile beraber ek çok yeni uygulama hayatımıza girdi. Hayatı kolaylaştıran uygulamalar da her geçen gün artarken yapay zeka uygulamaları popülerleşmeye başladı. Yapay zekanın her geçen gün yeni bir özelliği vatandaşlara sunulurken son olarak Türkiye'deki şehirlerin adını değiştirmesi ile gündem oldu.

Yapay zeka, 81 ilimize yeni bir isim verirken harita sil baştan değişti. Şehirlerin isimlerini değiştiren popüler bir yapay zeka motorunun Ankara'ya verdiği isim de merak edildi. Ankaralılar, ''Yapay zeka Ankara'ya hangi adı verdi?'' sorusuna yanıt aramaya başladı. Sosyal medyada gündem olan yapay zekanın şehir isimlendirmesi ile ilgili olarak detayları derledik.

YAPAY ZEKA ANKARA'YA YENİ BİR İSİM VERDİ

Son 1 yıl içerisinde yapay zeka motorlarının kullanım oranları artarken bu uygulamaların yapamadığı şey neredeyse kalmadı. Vatandaşlar, gelişen teknoloji ile beraber yapay zekayı çeşitli sektörlerde sıklıkla kullanmaya başladı. Yeni özellikleri duyurulmaya devam eden yapay zekanın neler yapabileceğini merak eden bir sosyal medya kullanıcısı da yapay zekadan Türkiye’deki şehirlere yeni isimler vermesini istedi. Yapay zeka bu görevi başarıyla yerine getirirken illere verdiği isimler de dikkati çekti. Ankara'ya verilen isim merak konusu olurken Haberankara.com okurları için o ismi haberimize ekledik.

ankara-yeni-sim.jpg

YAPAY ZEKA BAŞKENT ANKARA'YA 'ATATÜRK' ADINI VERDİ

Yapay zekanın verdiği isimler merak edilirken Ankara’ya ‘Atatürk’ ismini veren yapay zeka, diğer illere de farklı isimler vererek gündem oldu. İstanbul’a ‘İstarmoni’, Eskişehir’e ise ‘Modern’, İzmir'e ise 'Azura' adını vermeyi tercih eden yapay zekanın Ankara'ya 'Atatürk' adını vermesi ise milyonlarca vatandaşın takdirini topladı. Sosyal medyada yer alan paylaşım, kullanıcılar tarafından ilgi gördü.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Dünden bugüne Ankara! Bu fotoğrafları gören tarihte yolculuğa çıkıyor

Dünden bugüne Ankara! Bu fotoğrafları gören tarihte yolculuğa çıkıyor