ANASAYFA Ankara ASKİ Sporlu milli güreşçilerden Mansur Yavaş'a makamında ziyaret

ASKİ Sporlu milli güreşçilerden Mansur Yavaş'a makamında ziyaret

Bu yıl Sırbistan'da düzenlenen 2023 Dünya Güreş Şampiyonası’ndan madalyayla dönen Ankara ASKİ Spor'un sporcuları, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret ettiler.
yazar
Haber Merkezi
ASKİ  Sporlu milli güreşçilerden Mansur Yavaş'a makamında ziyaret

Bu yıl 2023 2023 Dünya Güreş Şampiyonası Sırbistan'da düzenlendi. Türkiye'den 30 sporcu katılım sağladı. 4 madalya ve 5 olimpiyat kotası alarak dönen milli güreşçiler Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Ali Cengiz ve Enes Başar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı makamında ziyaret etti.

e8a3097692d68b75086ef9f7266e5a91.jpg

Sporcularla birlikte teknik ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan, Takım Teknik Direktörü Abdullah Çakmar ve takımın diğer yetkilileri de Başkan Yavaş'ı ziyaret etti.

Serbest Güreş A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Çakmar, ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan milli güreşçiler Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Ali Cengiz ve Enes Başar’ın bulunduğu ziyarette, Başkan Mansur Yavaş'a milli takım forması hediye edildi.

aafacdd779c3cd39c960e43116792af4.jpgaafacdd779c3cd39c960e43116792af4.jpg

YAVAŞ: “GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTINIZ"

Bütün sporcuları tek tek tebrik eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Göğsümüzü kabarttınız, emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyoruz. Kulüp olarak da çok sevinçliyiz; 6 kotanın 5’inin ASKİ’den olması… 2 binin üzerinde genç yetenek var.

Onlar da inşallah büyüklerini rol model olarak görüp bir sonraki kuşak olarak ülkemize altın madalyalar kazandıracaklar. Bundan hiç şüphemiz yok. Maçlarınızı izledik. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Başaracağınızdan da hiç şüphemiz yok. Ülkemizi gururlandırdınız” diye konuştu.

e7148f8dd23d398ecdd0f2def9f6300c.jpg

Vatandaşların daha rahat spor yapabilmeleri için spor alanlarının arttırıldığını söyleyen Başkan Yavaş, “Sporun bir kulüp adı altında yapılması da önemli… Daha düzenli spor yapılması için ortamları çoğaltıyoruz. Yeni yaptığımız parkların hemen hemen hepsinde bir şekilde insanların ister atletizm ister başka sporlar yapabileceği şekilde düzenlemeler yapıyoruz. İnsanların her türlü sporu yapabileceği alanları oluşturuyoruz” dedi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Artık onları herkes tanıyor! Düğünlerin vazgeçilmez şarkılarını Ankaralı sanatçılar seslendiriyor

Artık onları herkes tanıyor! Düğünlerin vazgeçilmez şarkılarını Ankaralı sanatçılar seslendiriyor