Bakan Yerlikaya duyurdu! Ankara dahil 10 ilde Kıskaç-4 operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terör örgütü FETÖ'ye yönelik Ankara dahil 10 ilde gerçekleştirilen Kıskaç-4 operasyonlarının detaylarını sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın suç ve suçlulara yönelik başarılı operasyonları duyurduğu sosyal medya paylaşımlarına bir yenisi daha eklendi. Yerlikaya, terör örgütü FETÖ'ye yönelik Ankara dahil 10 ilde gerçekleştirilen Kıskaç-4 operasyonlarının detaylarını paylaştı.

Bakan Yerlikaya'nın paylaşımına göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı liderliğinde; İl Emniyet Müdürlükleri tarafından Ankara dahil 10 ilde, Kıskaç-4 operasyonları düzenlendi.

Operasyonlar; Ankara, İstanbul, Konya, Bursa, Antalya, Ordu, Balıkesir, Tokat, Aydın ve Afyonkarahisar illerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

32 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Operasyonların detaylarına göre; İstanbul'da örgüte yardım eden şahısların adlarına ev kiraladıkları ve bu 'gaybubet evlerinde' deşifre olmamak amacıyla gruplar halinde ikamet ettikleri tespit edilen 2 ev sahibi ve 4 aranan FETÖ üyesi şüpheli, örgütün sözde 'Askeri Mahrem Yapılanması' içerisinde faaliyette bulunan, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları tespit edilen Konya merkezli Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Ordu, Balıkesir, Tokat ve Afyonkarahisar olmak üzere 9 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 11 şüpheli, örgütün sözde 'GATA Yapılanması' içerisinde faaliyette bulundukları tespit edilen Ankara ve Bursa’da gerçekleştirilen operasyonlarda 4 şüpheli, örgüt içerisinde çeşitli meslek gruplarında faaliyet yürüten ve Bank Asya’da hesap artırım kayıtları bulunduğu tespit edilen şahısların yakalanmasına yönelik Balıkesir’de gerçekleştirilen operasyonda 5 şüpheli, örgüt içerisinde faaliyette bulunduğu tespit edilen Aydın’da gerçekleştirilen operasyonda 1 şüpheli ve 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma (FETÖ)' suçundan hakkında yakalama emri bulunan şahısların yakalanmasına yönelik Bursa, Aksaray, Afyonkarahisar, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta düzenlenen operasyonlarda toplam 5 şüpheli şahıs yakalandı.

Bakan Yerlikaya duyurdu! Ankara dahil 10 ilde Kıskaç-4 operasyonu

‘’TERÖR ÖRGÜTLERİ VE ONLARIN İŞ BİRLİKÇİLERİNİN NEFESLERİNİ KESECEĞİZ''

Bakan Yerlikaya operasyonlarda çok miktarda döviz, altın ve Türk Lirası, tabanca, dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildiğini belirttiği paylaşımında, operasyonları gerçekleştiren polislere teşekkür ederek terör örgütü ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceklerini vurguladı.

Haberankara.com