ANASAYFA Ankara Bakan Yerlikaya Kasım Ayı Olağan Ato Meclis toplantısına katıldı

Bakan Yerlikaya Kasım Ayı Olağan Ato Meclis toplantısına katıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 29. Dönem Kasım Ayı Olağan Müşterek Meclis Toplantısı'na katıldı
yazar
Haber Merkezi
Bakan Yerlikaya Kasım Ayı Olağan Ato Meclis toplantısına katıldı

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 29. Dönem Kasım Ayı Olağan Müşterek Meclis Toplantısı, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal'in yönetiminde İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın katılımıyla yapıldı.

ATO Meclis Toplantısı'na ATO Meclis Başkan Yardımcıları Vecdet Fehmi Şendil, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Temel Aktay ve Halil İbrahim Yılmaz, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Ali Yılmaz, Ali Yıldız, Ahmet Akça, Halil İlik, Naki Demir, Nihat Uysallı, Ömer Çağlar Yılmaz, Yasin Özyolu, ATO Meclis Divan Katibi Ayşe Nilay Çelik ile çok sayıda ATO Meclis ve Komite üyesi katıldı.

ATO Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Yerlikaya, ATO Meclisi’ne hitaben yaptığı konuşmada İçişleri Bakanlığı’nın ülkede huzur ve güvenliği sağlamaya yönelik yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toplantıda konuşan ATO Başkanı Baran, ticaret, sanayi, turizm hangi konu olursa olsun gelişmek için huzur ve güvenlik zeminine ihtiyaç olduğunu belirterek, “Ülkemizde güven ve huzurun eminliği içinde işimizi yapıyor, ekonomimize katkı sağlamak üzere çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’nin sancılı bir coğrafyanın ortasında yer aldığını ifade eden Baran, birbirinden farklı terör yapılanmalarından, komşu ülkelerdeki sıkıntılara kadar yaşanan her türlü konunun, ülkenin iç huzurunu ve güvenliğini etkilediğini söyledi. Baran, "Biz, vatan topraklarını bölmek isteyen teröristlerle, organize suç çeteleriyle, uyuşturucu tacirleriyle, kaçakçılarla, dolandırıcılarla mücadele edildiğini biliyor, bu güvenle dükkanımızın kapısını açıyoruz. Millet olarak geleceğe güven ve umutla bakıyor, tüm odağımızı, enerjimizi işimizi geliştirmeye, gece gündüz demeden çalışmaya çeviriyoruz" diye konuştu.Gerçekleştirilen ATO Meclis Toplantısı’na katılan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı İbrahim Ömer Gönül de Komite ve Meclis üyelerine, “Finansmana Erişimde Sermaye Piyasaları İmkânları” başlıklı bir sunum yaptı. SPK Başkanı Gönül yaptığı sunumda, reel sektör için sermaye piyasalarından finansmanda kolektif yatırım kuruluşlarının rolü, sermaye piyasalarında finansman kaynağı çeşitliliği, halka arz yöntemleri, halka açılma süreci, halka açılmanın faydaları başlıkları ile ilgili konuştu.


 

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Zabıta Koordinasyon Kurulu ABB'nin ev sahipliğinde bir araya geldi!

Zabıta Koordinasyon Kurulu ABB'nin ev sahipliğinde bir araya geldi!