ANASAYFA Ankara Başkentin parklarına bayramda vatandaşlardan yoğun ilgi!

Başkentin parklarına bayramda vatandaşlardan yoğun ilgi!

Ramazan Bayramı tatil sürecinde Ankara'nın parklarına vatandaşlardan yoğun ilgi geldi. Tatili fırsat bilen aileler keyifli vakit geçirerek havanın da tadını çıkardı.
yazar
Haber Merkezi
Başkentin parklarına bayramda vatandaşlardan yoğun ilgi!

Ankara'da Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen aileler, çocukları ile parklara akın etti.
9 günlük Ramazan Bayramı tatilini parklarda geçirerek keyifli vakit geçiren Başkentliler doğal güzelliklerin içerisinde havanın tadını çıkarmaya devam ediyor. 

Ankara'da kalan vatandaşlar, şehir dışına çıkanların aksine parklara akın ederek bayramın tadını çıkarıyor. Trafik yoğunluğunun azalmasıyla birlikte cadde ve sokaklar boş kalırken, parklarda renkli görüntüler oluştu. Sıcak havayı değerlendiren vatandaşlar, çocuklarıyla birlikte Dikmen Vadi Parkı'nı tercih etti.

BAŞKENTİN PARKLARI DOLUP TAŞTI!

Ailesi ile stresten kaçmak için gelen hukuk öğrencisi Aleyna Altunok, “Buranın ortamı atmosferi çok rahat. Yani insanı çok dinlendiriyor, motive ediyor. Okulun verdiği, hayatın verdiği stresi burada çok rahat atabiliyoruz. Kendimizi daha rahat hissediyoruz böyle ağaçlarla ormanla suyla. Bizim için daha iyi bir şey oluyor. Çok da güzel bir bayram tatili oluyor böylelikle bir yeşillerin arasında. Herkesin de bayramını kutluyorum bu vesileyle” dedi.

DİKMEN VADİSİ VATANDAŞLARIN İLK TERCİHLERİNDEN OLDU!

Anne Asuman Altunok ise “Ankara'nın en güzel parklarından birisi Dikmen Vadisi. Her sene aynı zamanda gelmeye çalışıyoruz. Çok güzel bir park. Sakura ağaçlarımız bu sene de çok güzel. Tomurcuklular şeklinde açmış. Ailemle oğlumla ve kızımla Beraber buradayız. Burada çok güzel stres atıyoruz. Vadiyi tamamıyla dolaşıyoruz. Vadi çok güzel. Bu sene daha da daha üstüne katmış. Temizlik yapılmış, çok güzel ortam. Herkesi buraya davet ediyoruz” şeklinde ifadeler ile geçirilen zaman hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bununla birlikte bayramın üçüncü gününde de parkların dolup taştığı ifade edildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Keçiören Belediyesi tarafından açıklanan tesislerde ücretsiz ziyaretler için son gün!

Keçiören Belediyesi tarafından açıklanan tesislerde ücretsiz ziyaretler için son gün!