Çankaya'da boşandığı eşinin iftirası sebebiyle cezaevine gönderildiğini iddia etmişti! Beraat etti!

Ankara Çankaya'da boşandığı eşinin iftirası yüzünden cezaevine gönderildiğini iddia eden kişi, serbest bırakıldı.

Çankaya'da boşandığı eşinin iftirası sebebiyle cezaevine gönderildiğini iddia etmişti! Beraat etti!

Ankara'nın Çankaya ilçesinde iftira sebebiyle hapse girdiğini anlatan M.A., beraat etti. M.A., yaşanan olayda suçsuz olduğunun ispat edildiğini söyledi.

Çankaya’da 2023’ün Ocak ayında meydana gelen olayda, 40 yaşındaki Ö.A., kimliği belirsiz bir kişi tarafından kezzapla saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan kadın, tedavisinin ardından taburcu olurken, olayın sorumlusu olarak boşanma aşamasındaki eşi 50 yaşındaki M.A.'yı gösterdi. Şüpheli olarak gözaltına alınan M.A., iki buçuk ay tutuklu olarak yargılandıktan sonra delil yetersizliği sebebiyle serbest bırakıldı.

Eşinin kendisini defalarca aldattığını ve bu sebepten dolayı boşandığını ileri süren M.A., çocuklarının velayet meselesi sebebiyle iftiraya uğradığını ifade etti. 3 yıl süren dava sürecinin ardından eşinden boşanan Azim, hapse girdiği için işlerinin bozulduğunu ve itibarının zedelendiğini söyledi. Mağdur olduğunu söyleyen adam, eşinin birilerini korumak için çocuklarının ifadelerini değiştirtmeye çalıştığını ileri sürdü. Sonuçlanan boşanma davasında ise mahkeme 10 ve 7 yaşındaki iki kız çocuğunun velayetini babaya verdi. Mahkeme, ayrıca anne Ö.A.’ya, çocuklar 18 yaşına gelene kadar görüş yasağı verilmesine ve eski eşine nafaka ödenmesine hükmetti.

BOŞANMA DAVASI 3 SENE SONRA SONUÇLANDI

Aldatıldığını söyleyen adam, “2021 yılından beri eşimle boşanma sürecimiz devam ediyordu. Zina nedeniyle dava açmıştım ve sayısız delille de ispat ettim. Çocukların velayeti de mahkeme kararıyla bana verilmişti. Bazı delillerden dolayı da anneye görüş yasağı getirilmişti. Şüphelerim vardı. Aynı anda iki kişi ile görüşürken yakaladım. Ardın da görüştüğü diğer kişilere ulaştım. Bu kişilerden 9 binden fazla delil elde ettim. 427 tanesini avukatım dosyaya koydu. Boşanma davası 3 sene sonra sonuçlandı. Karşı taraf 100 bin lira tazminat ödemek zorunda kaldı. Çocukların görüş yasağının 18 yaşına kadar devam etmesine karar verildi” diye konuştu.

Suçsuz olduğunun ispat edildiğini söyleyen M.A., “Beni cezaevine göndertip, çocukların ifadesini değiştirmek istiyor. Olayın olduğu günün akşamı işten çıkıp evime geldim. Kamera kayıtlarında evime girdiğim ve polisler beni almaya gelene kadar çıkmadığım anlaşılıyor. Olaydan 2 saat önce evime geldiğim belli. Binanın ön kapısından başka girişi çıkışı olmadığı da kanıtlandı” dedi. Hayatının mahvolduğunu söyleyen Azim, “Kendisine kezzap atılmış. Bu durumdan dolayı beni suçluyor. Bu nedenden dolayı 2 buçuk ay cezaevinde kaldım. Ne zaman çıkacağım belli olmadığı için iş yerim kapadı. Çocuklarım rezil oldu. Bu kayıpların hepsinin bedelini yasal yollarla almaya çalışacağız. Hayatım mahvoldu, hayatımı bitirdi. O olayı yapan ben değilim. Belki de canını yaktığı birisi yaptı. Olay saatinde farklı yerde olduğumu ispatladım” diye konuştu.

"KARŞI TARAFTAN ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ"

M.A.'nın avukatı ise, “Müvekkilime çocukların geçici velayeti verilmişti. Annenin, çocukları istismar ettiği gerekçesiyle velayet ondan alınmıştı. Bu nedenden olduğunu değerlendiğimiz bir suç olayı gerçekleştirildi. Davalı kadın kendisinin kimyasal maddeyle yakıldığını söylüyordu. Bunu da eski eşkinin yaptığını beyan ediyordu. O güne ilişkin müvekkilin evine geldiği ve evinden ayrılmadığı, apartmanın tek giriş çıkışının olduğu ve kendisinin de üçüncü katta yaşadığı kamera kayıtlarında görülüyordu. Olay yerinde hiç olmadığı ise tespit edildi. Tanıklarımızla da bu durumu ispat ettik ve delil yetersizliği sebebiyle berat ettik” dedi.

Avukat, karşı taraftan şikayetçi olacaklarını belirterek, müvekkilinin maddi ve manevi zorluklar yaşadığını sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER