İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Anıtkabir ziyareti

Jandarma Teşkilatının 185'inci yılı dolayısıyla İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Anıtkabir'e ziyaret gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Anıtkabir ziyareti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Jandarma Teşkilatının 185'inci yılı dolayısıyla Anıtkabir'e ziyaret gerçekleştirdi. Yerlikaya, X hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

Jandarma Teşkilatının 185'inci yılı dolayısıyla ülkenin çeşitli yerde etkinlikler gerçekleştiriliyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 185'inci yılı dolayısıyla jandarma personeliyle Anıtkabir'i ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Anıtkabir ziyareti

ATATÜRK'ÜN MOZOLESİNE ÇELENK BIRAKTILAR

Jandarma personeliyle Anıtkabir'e giden Ali Yerlikaya, X sosyal medya hesabından Anıtkabir'deki anlara dair kareler paylaşarak bir not düştü. Ali Yerlikaya paylaştığı mesajda, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 185'inci yılında Anıtkabir'i ziyaret ederek Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktıklarını ifade etti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, eski adı Twitter olan X hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Gazi'nin ifade ettikleri gibi kahraman jandarmamız tevazu, fedakarlık ve feragat örneği bir Kanun Ordusu'dur. Jandarmamız, değerlerin en üstünde tuttuğun şualı ay yıldızınla, sonsuz vatan sevginle ve eşsiz kahramanlığınla çok yaşa. Jandarma Teşkilatımızın 185. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun."

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Anıtkabir ziyareti - Resim : 2

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, daha sonra da Anıtkabir'de karşılaştığı mezuniyet öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
SONRAKİ HABER