ANASAYFA Ankara Kızılay Genel Başkanı Yılmaz, Ankara'daki Gazzelilerle bir araya geldi!

Kızılay Genel Başkanı Yılmaz, Ankara'daki Gazzelilerle bir araya geldi!

Bugün Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Ankara'da misafir edilen Gazzeliler ile bir araya geldi. Bu ziyaretlerde sağlık durumları hakkında bilgiler alındı.
yazar
Sinem GÜVEN
Kızılay Genel Başkanı Yılmaz, Ankara'daki Gazzelilerle bir araya geldi!

Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Türkiye’ye tedavi amaçlı getirilen ve Türk Kızılay Şehit Serdar Önder Sosyal Hizmet Merkezi’nde misafir edilen Gazzelileri ziyaret etti. Bu ziyaretlerde Gazze'den Türkiye'ye tedavi için getirilen, tedavilerinin tamamlanmasının ardından da Kızılay tarafından konaklamaların sağlandığı hastalar ile görüşüldü.

GELEN MİSAFİLERİMİZ BİZE EMANET!

Uluslararası arenadaki faaliyetleri ulusal cemiyetlerle koordinasyon içinde yaptıklarını belirten Yılmaz, “Gazze konusunda her şey daha iyiye gidiyor demek isteriz ama her gün farklı bir acıya uyanıyoruz. Bugün yine en büyük saldırılardan bir tanesi gerçekleşti. 100’ün üzerinde insan hayatını kaybetti. Bizler bir şekilde insani yardım kuruluşları olarak oraya yardımı götürmek, insanların en azından yiyeceklerine, temel insani gereksinimlerine ulaşabilmelerini sağlamak noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Gelen misafirlerimiz bizlere emanet. Biz onları burada kaldıkları sürece ailemiz kabul edip, onlarla beraber burada devam edeceğiz ama onların da içeride yakınları var. Onlar güvende değil diye üzülüyorlar. Buraya gelebilenler en azından şu anda güvenli bir noktadalar ve onların akılları hep oradaki akrabalarında kalmış durumda. Hatta biraz bıraksanız, ‘biz hemen onların yanına dönelim’ noktasındalar. Umuyoruz ki bir an önce kalıcı barış gerçekleşir ve bu insani dram sona erer diye dua ediyoruz” açıklamasında bulundu.

KIZILAY SAYESİNDE BURADA KONAKLIYORUZ!

Lösemi hastası oğlu ile Türkiye’ye geldiğini dile getiren Gazzeli hasta, “Gazze’deki hastanelerde tedavi görüyordu. Maalesef savaş dolayısıyla hastane servis dışı olduğu için tedavi alamadık. Çocuğumun durumu çok kritik olduğunda aradılar. Daha sonra sevk evraklarını başlattılar. Gerekli belgeleri hazırlayıp, bizim Refah Sınır Kapısı’na gitmemizi sağladılar. Refah Sınır Kapısı’ndan Mısır’a geçerek El-Ariş’e ulaştık. Burada 4 gün bekledik. Evraklar tamamen hazır olduktan sonra Türkiye’ye geldik. Oğlumun tedavisi Etlik Şehir Hastanesinde devam etti. Tedavi bittikten sonra çocuğum çok şükür iyileşti. Kızılay sayesinde burada konaklıyoruz” dedi.

TEDAVİ İÇİN TÜRKİYE'YE KABUL ETTİLER!

Hemofili hastası oğluyla birlikte Türkiye’ye geldiğini ifade eden bir diğer Gazzeli ise, “Oğlum orada yeterli tedavi göremediğinden dolayı gerekli tedavi için Türkiye’ye kabul ettiler. Buraya ilk geldiğimizde temel olarak çocuğuma bütün tetkikleri tamamıyla yaptılar. Bu hastalık nadir olduğundan dolayı doktorlar her şeyi yaptılar” şeklinde konuştu.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
BOTAŞ açıkladı! Mart ayında doğal gaza zam gelecek mi?

BOTAŞ açıkladı! Mart ayında doğal gaza zam gelecek mi?