ANASAYFA Ankara MGM Ankara'da hava sıcaklıklarının yükseldiğini duyurdu!

MGM Ankara'da hava sıcaklıklarının yükseldiğini duyurdu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde hava durumu verileri açıklanmaya devam ediyor. Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası ile ülkemizin pek çok kesiminde kar yağışı ve hava sıcaklığında düşüşler yaşanmıştı. Vatandaşlar hava durumunu merak ederken beklenen Meteoroloji verileri de açıklandı.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
MGM Ankara'da hava sıcaklıklarının yükseldiğini duyurdu!

Ülkemizde hava durumu verileri günlük olarak takip ediliyor. Hava durumu verilerinin yakından takip edilmesi ve aniden bastıran soğuk havaların etkisini ne zaman yitireceği merak edilirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) hava durumu verilerini açıkladı. 

 • MGM yurt genelinde hava sıcaklıklarının yükseleceğini ifade ederken açıklanan veriler doğrultusunda 1 Aralık 2023 tarihi ile güncel hava durumu verilerini Haberankara.com okurları için derledik. 

MGM YURT GENELİNDE HAVA DURUMU VERİLERİNİ YAYIMLADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre; hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. 

Rüzgarın ise güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. MGM tarafından yapılan son değerlendirmelere göre;

Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Kıyı Ege'nin aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor. 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle;

 • Ankara: Parçalı ve az bulutlu 15
  İstanbul: Parçalı bulutlu 18
  İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve hafif sağanak yağışlı 21
  Adana: Az bulutlu 22
  Antalya: Parçalı bulutlu 20
  Samsun: Parçalı bulutlu 22
  Trabzon: Parçalı bulutlu 19
  Erzurum: Az bulutlu ve açık 3
  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 16

MGM tarafından açıklanan verilere göre Ankara'da aralık ayının ilk gününde hava parçalı bulutlu ve 15 derece olacak. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *