ANASAYFA Ankara MSB nefes kesen Personel Kurtarma Tatbikatını Mogan Gölü'nde gerçekleştirdi

MSB nefes kesen Personel Kurtarma Tatbikatını Mogan Gölü'nde gerçekleştirdi

MSB tarafından Ankara’da gerçekleştirilen “Personel Kurtarma Tatbikatı” nefesleri kesti. Tatbikata dair görüntüler MSB tarafından paylaşılırken vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
MSB nefes kesen Personel Kurtarma Tatbikatını Mogan Gölü'nde gerçekleştirdi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından çeşitli çalışmalara imza atılmaya devam ediyor. Bu çerçevede MSB Hava Kuvvetleri Komutanlığı da Ankara’da “Personel Kurtarma Tatbikatı” gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Ankara'nın Gölbaşı ilçesi Mogan Gölü'nde yapılan tatbikata dair görüntüler nefes kesti. Personelin tatbikattaki başarısı ise takdir topladı. MSB, yapılan tatbikata ilişkin bir de bilgilendirme yaptı.

MSB'DEN NEFES KESEN TATBİKAT

MDB, Gölbaşı Arama Kurtarma ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda gerçekleşen tatbikata ilişkin bir video yayımladı. MSB'nin resmi sosyal medya hesabı Twitter (X) üzerinden yaptığı paylaşımda, “Hava Kuvvetleri Komutanlığımız tarafından; Mogan Gölü’nde “Personel Kurtarma Tatbikatı” icra edildi. İhtiyaç anında her zaman hazır olan kurtarma ekiplerimiz, yaptıkları eğitim ve tatbikatlar ile hazırlık seviyesini artırıyor” ifadelerine yer verildi. Paylaşılan video ise nefesleri kesti.

ekran-goruntusu-2023-09-30-162401.png

Paylaşım kısa sürede çok sayıda beğeni alırken paylaşılan video da yoğun ilgi gördü. MSB, tüm birimlerinde tatbikat gerçekleştirmeye devam ediyor.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
1 Ekim Pazar İstanbul Bisiklet Turu nedeniyle İstanbul'da hangi yollar trafiğe kapalı olacak?

1 Ekim Pazar İstanbul Bisiklet Turu nedeniyle İstanbul'da hangi yollar trafiğe kapalı olacak?